07.09.2017, 00:01

Pozrite si dôvody, prečo ráno vstávate s bolesťami hlavy

Prebúdzať sa otravnými bolesťami hlavy nie je práve ideálny začiatok nového dňa. Čo môže byť príčinou ranných bolesti hlavy a ako sa takejto bolesti vyhnúť?

Pozrite si dôvody, prečo ráno vstávate s bolesťami hlavy
Zdroj: Pixabay

Bolesť hlavy hneď po prebudení je určite veľmi nepríjemná a tak trochu mätúca. Práve ste sa prebudili, tak čo ste mohli stihnúť urobiť pre to, aby sa objavila bolesť? Vinníkov môže byť hneď niekoľko a nie vždy si za ranné bolesti môžete vy sami, píše iDnes.cz.

„Bolesť hlavy delíme na primárnu a sekundárnu. Tá prvá, väčšia časť (približne 75 percent) sa vyskytuje väčšinou sama o sebe, na jej vzniku sa nepodieľa žiadne iné ochorenie. Medzi najznámejšie patria migréna a tzv. tenzné bolesti hlavy. Tou druhou, závažnejšou a niekedy aj život ohrozujúcou skupinou, sú bolesti sekundárne, ktoré sú sprievodným javom iného ochorenia," vysvetľuje neurológ Jiří Ondra z Lekářskeho domu Praha 7 s tým, že niektorým typom bolesti hlavy v živote trpelo približne 93 percent mužov a 99 percent žien.

Podľa doktora Ondra by sme bolesti hlavy nemali podceňovať, ale stanoviť presnú hranicu, kedy už je potrebný názor odborníka, je veľmi ťažké. "Ak máte podozrenie alebo sa objaví pravidelná či nezvyčajne intenzívna bolesť hlavy, ktorá vás obmedzuje v bežných denných aktivitách, obráťte sa na lekára, ktorý vykoná potrebné vyšetrenia".

Ale poďme sa vrátiť k bolesti hlavy, ku ktorej dochádza hneď ráno. Existuje niekoľko faktorov, ktoré by ju mohli spustiť. Predstavíme si v galérii sedem z nich.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.