05.09.2017, 14:01

Predĺžte si život o pár rokov. Stačí sedem jednoduchých zmien

Cesta k dlhému a zdravému životu nemusí byť napočudovanie veľmi náročná. Niekedy stačí len niekoľko malých jednoduchých zmien vášho životného štýlu. A nebojte sa, nie je to žiadny problém.

Jogurty, kyslá kapusta a iné druhy fermentovaných potravín majú veľmi pozitívne účinky na naše trávenie. Väčšina problémov s trávením je spôsobená nerovnováhou dobrých a zlých baktérií v črevách a zvýšená spotreba fermentovaných potravín pomôže zlepšiť problémy so žalúdkom.

Z prínosov potravín, ktoré boli vyrobené pôsobením fermentácie, ťažíme tisíce rokov. Fermentácia napomáha trvanlivosti produktu a zvyšuje jeho stráviteľnosť. Ide o jedlá, ako je jogurt, kefír, syr, tvaroh, kyslá kapusta a iná kyslá zelenina. Tieto potraviny obsahujú vitamíny, enzýmy a prospešné baktérie. Môžu teda pôsobiť na lepšie zažívanie, na imunitný systém, ako prevencia osteoporózy, ale majú aj ďalšie prospešné účinky," uviedla výživová poradkyňa a expertka na chudnutie Kristína Báčová zo spoločnosti Svet zdravia 4Life.
Zdroj: Pixabay

Ak si chcete predĺžiť život, mali by ste poznať faktory, ktoré ho naopak skracujú. Podľa odborníkov napríklad fajčenie cigariet uberie päť až sedem rokov života, stres a negatívne emócie vás v priemere budú stáť desať rokov.

Život skracuje aj alkohol, užívanie drog, ale aj prejedanie, nedostatok spánku a málo pohybu, píše iDNES. V galérii sa dozviete, ktoré spôsoby k dlhšiemu životu stoja za vyskúšanie.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.