Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2021, 00:01

Dobre vybavený telefón za 600 eur. Zavážia jeho nevýhody?

  • Vyskúšali sme aktuálnu vlajkovú loď od Motoroly. Ponúka skvelý výkon, obľúbené Moto Gestá i multifunkčný fotoaparát.
  • Telefón má však i svoje muchy. Prečítajte si našu recenziu.

Motorola uviedla novú sériu smartfónov s názvom Edge minulý rok. Bol to vtedy jej pokus o veľký comeback medzi top triedu. Moto Edge Plus bol naozaj výborne vybavený, no do karát mu nehrali niektoré okolnosti.

Cena, za ktorú sa rozhodli s novinkou vyjsť, síce zhruba zodpovedala situácii s konkurenčnými zariadeniami, no zároveň bola na pomery tejto značky naozaj vysoká. Na našom trhu ste lepšie vybavený model Edge Plus vtedy kúpili až za 1 200 eur.

Ďalšou zaujímavosťou bolo, že značka sa rozhodla v novinke predviesť displej so zakrivenými hranami, od ktorého už práve akoby iní výrobcovia ustupovali. Zmiešané reakcie a vyvolané vášne sa po čase však napravili znížení ceny a telefóny sa pekne predávali.

Tento trend značka udržala a smartfón má aktuálne nástupcu Edge 20 Pro. Tentoraz je cena nižšia, teda približne 600 eur, i keď sa podľa prísľubov dočkáme akcií aj za päť stoviek. Hneď na začiatku prezradíme, že za tieto peniaze nám telefón dával naozaj dobrý zmysel. Čo teda od neho čakať?

Pozrite si testovacie fotky z telefónu Motorola Edge 20 Pro:

Zmena imidžu

Nový dizajn je možno trochu prehnané tvrdenie, no z nášho pohľadu ide naozaj o výraznejšiu premenu. Edge 20 Pro sa napríklad zbavil v porovnaní s predchodcom displeja so zakrivenými hranami. Za nás to bolo prekvapenie a úprimne tiež musíme povedať, že nám zakrivený displej na Edge Plus neprekážal.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Anglický názov Edge pochádzajúci zo slova hrana pritom pravdepodobne odkazoval práve na zakrivené hrany displeja telefónu prvej generácie. V novej verzii Edge 20 Pro je však už len rovný displej. Z reakcií okolia vyplýva, že práve to je ľuďom aktuálne sympatickejšie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.