Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2021, 14:30

Xiaomi predstavilo dostupné novinky. Šokujúca je najmä rýchlosť nabíjania

Xiaomi ukázalo nové prírastky do rodiny Xiaomi 11, ktorá sa zameriava na tvorcov obsahu.

Xiaomi predstavilo dostupné novinky. Šokujúca je najmä rýchlosť nabíjania
Zdroj: Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi uvádza na trh Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro a vynovený Xiaomi 11 Lite 5G NE, ktoré majú veľmi prijateľnú sumu. Absolútnou vlajkovou loďou zo série Xiaomi 11 je Xiaomi 11 Ultra, no model Xiaomi 11T Pro prichádza tiež skvele vybavený a ponúka o niekoľko stoviek lepšiu cenu.

Zaujímavosťou je, že z názvov smartfónov sa vytratilo označenie "Mi", ktoré čínska firma roky používala pre označenie svojich špičkových zariadení. Odteraz sa tak budeme stretávať len s názvom Xiaomi a číselným označením.

Veľkou novinkou je tiež potvrdenie, že Xiaomi sa pripája k výrobcom Apple a Samsungu a garantuje lepšiu podporu veľkých aktualizácií pre svoje zariadenia.

Xiaomi 11T Pro

Tento smartfón sme mali možnosť vyskúšať už v predstihu. Hoci recenziu vám prinesieme až po dlhšom používaní, aktuálne vám ponúkame aspoň niekoľko pravých testovacích fotografií vytvorených týmto smartfónom:

​Azda najväčšou zaujímavosťou vlajkovej lode Xiaomi 11T Pro je však jeho extrémne rýchle nabíjanie. Ide o prvý smartfón tejto značky, ktorý je uvedený na svetový trh s technológiou 120 W Xiaomi HyperCharge.

Táto špičková technológia umožní úplné nabitie batérie len za 17 minút. Udeje sa tak vďaka inovatívnym technológiám, ako sú duálne nabíjanie, dvojčlánková štruktúra batérie, aplikácia grafénu na Li-ion batériu a ďalšie technológie.

Bezpečnosť batérie zaručuje okrem špeciálneho certifikátu aj 34 bezpečnostných prvkov nabíjania a batérie, monitorovanie teploty v reálnom čase a ďalšie opatrenia. Batéria má kapacitu 5000 mAh.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Vo vnútri zariadenia pracuje vlajková mobilná platforma Qualcomm Snapdragon 888, ktorému sekunduje 8 alebo 12 GB pamäte RAM. Kapacita vnútorného úložiska je 128, respektíve 256 GB.  

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 58% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.