Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2017, 16:30

Legenda legiend sa vracia. Nokia predstavila novodobú 3310

Nokia na veľtrhu MWC v Barcelone ukázala, čo má v pláne pre Európu. Lahôdkou je návrat modelu 3310.

Legenda legiend sa vracia. Nokia predstavila novodobú 3310
Zdroj: Nokia

Jednou z hlavných hviezd veľtrhu v Barcelone bol paradoxne mobil. Značka Nokia, na ktorej použitie má teraz práva spoločnosť HMD Global, totiž v Barcelone predstavila reinkarnáciu legendárneho obyčajného mobilu 3310 z roku 2000. Ten znamenal prielom nielen pre vtedajšiu Nokiu, ale prakticky odštartoval boom mobilných telefónov ako takých.

Vo výbave novodobého modelu 3310 nebude chýbať hra had a vyzváňanie Nokia Tune. Displej je podstatne väčší a farebný. Namiesto jedného Navi Key má telefón smerovú klávesu. Má stáť len 49 eur, čo je cena akceptovateľná, aj keď v kategórii obyčajných mobilov bude patriť medzi najdrahšie.

Na tlačovej konferencii Nokia predstavila aj smartfóny. Európsku premiéru si tu odbil model 6, ktorý bol pôvodne určený len pre čínsky trh. Smartfón s 5,5 palcovým Full HD displejom, 16-megapixelovým fotoaparátom a procesorom Snapdragon 430 má na európskych trhoch stáť 249 eur.

Nokia na veľtrhu odhalila ešte ďalšie dva smartfóny, ktoré budú rovnako ako model 6 vybavené najnovším Androidom 7 Nougat. Nokia 5 bude mať 5,2 palcový displej len s HD rozlíšením a 12-megapixelový fotoaparát. Operačná pamäť má byť 2 GB. Základom portfólia smartfónov bude model 3, ktorého výbava je zatiaľ neznáma.

Prvý z tejto dvojice má na európskych trhoch stáť bez dane 199 eur. Základný smartfón Nokia 3 má stáť len 149 eur, ale jeho výbava podľa všetkého vyhovie len naozaj nenáročným používateľom.

Znovuzrodená legendárna značka tak podľa uvedených informácií bude aspoň spočiatku spoliehať na cenovo dostupné smartfóny. Špičkový model má predstaviť až neskôr, v druhej polovici roka.

Ticketportal.sk