Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2017, 11:53

Z Bratislavy do Brna a Prahy za pár minút. Česi si preverujú možnosti Hyperloopu

Cesta z Prahy do Brna by mala trvať menej ako 20 minút. Jazdiť by sa dokonca mohlo zadarmo.

V Brne majú začať v spolupráci so spoločnosťou Hyperloop Transportation Technology vypracovávať štúdiu uskutočniteľnosti, píše na svojom webe iDNES.cz. Tá má ukázať, koľko by projekt stál a čo by z právneho alebo technického ohľadu obnášalo prepojiť Prahu, Brno a Bratislavu dopravným systémom Hyperloop. Teda futuristickou „rúrkou s kapsulami,“ ktorá zatiaľ nikde vo svete nebola vyskúšaná.

Štúdia uskutočniteľnosti by mohla v lepšom prípade vzniknúť už tento rok. Hyperloop Transportation Technology a Brno sa budú v najbližšej dobe rozhodovať, komu ju zadajú na vypracovanie. „Dnešok chápem ako počiatok budovania Hyperloopu v strednej Európe,“ hovorí šéfom Hyperloop Transportation Technology Dirk Ahlborn.

Spracovanie štúdie uskutočniteľnosti predpokladá memorandum o porozumení, ktoré Ahlborn v stredu podpísal s primátorom Brna Petr

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk