Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2021, 00:01

Toto sme ešte nevideli. Takto vyzerá rolovateľný smartfón

Exkluzívne sme vyskúšali rolovací smartfón Oppo X 2021.

Na našom trhu nie je výrobca Oppo práve najznámejší, no v domácej Číne patrí tým najväčším predajcom smartfónov. Aktuálne tam dokonca obsadil druhú pozíciu v rebríčku s 21-percentným podielom na čínskom trhu. Prvým je značka Vivo a až následne za nimi je Xiaomi.

Okrem výroby bežných smartfónov sa Oppo venuje aj vývojárkej činnosti a snaží sa prichádzať s atraktívnymi novinkami. A tak sa stalo, že aj k nám na Slovensko na chvíľu dorazil ich prototyp takzvaného rolovateľného smartfónu Oppo X 2021.

Medzi prvými sme mali možnosť ho vyskúšať a zanechať na jeho lesklom povrchu naše odtlačky prstov. Priznáme sa, že niečo podobné sme naživo ešte nevideli a neskúšali.

​Výrobca v súvislosti s ním požiadal o 122 patentov, z ktorých sa viaže dvanásť práve na rolovateľný mechanizmus. Podstatou telefónu bol nový ohybný OLED displej, vďaka ktorému ste vedeli zo smartfónu s uhlopriečkou 6,7 palca spraviť za pár sekúnd smartfón s uhlopriečkou 7,4 palca. Na rozdiel od skladacích telefónov sa však tento displej neprehýbal na polovicu - ale sa zroloval.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.