Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2021, 00:01

Má skvelú výbavu, patrí k špičke. Prečo však váhame?

  • Otestovali sme novinku na slovenskom trhu, top smartfón od Sony s označením Xperia 1 III.

  • Zaujme skvelými špecifikáciami, no tiež vysokou cenou.

  • Pozrite si galériu fotiek nafotenú týmto smartfónom.
Má skvelú výbavu, patrí k špičke. Prečo však váhame?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Japonská spoločnosť Sony sa v začiatkoch venovala zariadeniam na prehrávanie záznamov zvuku. Či už išlo o hudbu, alebo rôzne typy rekordérov. Dokonca aj jej názov čiastočne pochádza z latinského slova sonus, teda zvuk. Je však jednou z firiem, ktorých pole pôsobnosti sa nesmierne rozšírilo.

Za celých približne 76 rokov vyrábali diskety, hi-fi veže, videokamery, CD či Blu-ray disky, slúchadlá, televízory a podarilo sa im tiež prepísať dejiny v rámci osobnej zábavy a elektroniky. Stoja totiž aj za známym volkmenom.

Firma sa venuje tiež výrobe hracích konzol, produkcii filmov a aj smartfónom. A hoci tie patria v posledných rokoch k jej okrajovejším produktom, predsa len stoja za pozornosť. Prekvapujú špičkovými špecifikáciami, no tiež naozaj vysokou cenou.

Pozrite si fotky vyhotovené smartfónom Sony Xperia 1 III:

​Presne do tejto kategórie patrí ich novinka, vlajková loď Sony Xperia 1 III. Podarí sa tomuto kúsku preraziť na trhu či vrátiť niekdajšiu smart­fónovú slávu?

Drobnosti, čo odlíšia

Smartfóny od Sony si už roky držia isté dizajnové špecifikum, vďaka ktorému pozorné oko ihneď rozozná, že ide práve o tohto výrobcu. Nám sa táto dizajnová tvrdohlavosť páči. Smartfóny si tak roky udržiavajú hranatý dizajn a v posledných rokoch sa vyznačujú natiahnutým tvarom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.