Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2021, 00:01

Vyskúšali sme smartfón s malou zvláštnosťou. Aká bola odolná Motorola?

Motorola Defy ponúka odolné telo a netradičný dizajn. Ako si počínala v teste?

Vyskúšali sme smartfón s malou zvláštnosťou. Aká bola odolná Motorola?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Spoločnosť Motorola uviedla sériu Defy ešte v roku 2012. Aktuálne však nájdete na trhu vynovenú verziu mobilného zariadenia s názvom Motorola Defy (2021) v odolnom tele. Na uvedenie tohto kúsku si Motorola vybrala na spoluprácu známu firmu Bullit Group.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Práve Bullit Group má už slušné meno v oblasti odolných mobilných zariadení, keďže je zároveň držiteľom licencie pre výrobu odolných mobilných telefónov CAT. Ako teda obstála vynovená Motorola Defy v našom teste? 

Jedinečný dizajn

Motorola Defy už na prý pohľad vyzerá inak. Obsahuje jedinečný dizajn, kde nás prekvapila jedna zvláštnosť. Je tu niečo ako “uško”, do ktorého sa dala navliecť šnúrka. Tá tu bola pre prípadné uchytenie na ruke, aby vám v náročnom teréne nespadol.

Zdroj: Motorola

​Smartfón je vybavený certifikáciou IP68, je teda odolný aj voči vode a prachu a navyše obsahuje aj vojenský štndard MIL-SPEC 810H. Má tak vydržať pád z výšky 1,8 metra a celkovo má vďaka IP68 zvládnuť 35 minút vo vode s hĺbkou jeden a pol metra.

V bočnej hrane sa nachádza hneď niekoľko tlačidiel. Okrem tradičného tlačidla napájania, dvojtlačidla hlasitosti je tu dokonca aj tlačidlo na prebudenie Google Asistenta. Úprimne, zdalo sa nám trochu zbytočné, no v kažom prípade ho môžete aspoň preprogramovať na inú funkciu.

Pozrite si fotografie urobené smartfónom Motorola Defy:

​Niekoho môže potešiť aj 3,5 mm jack, vďaka čomu využijete káblové slúchadlá a tiež sa tu nachádza aj FM rádio. Na zadnej strane je i čítačka odtlačkov prstov, ktorá fungovala pomerne spoľahlivo. PIN kód na odomknutie kód sme zadávali len veľmi zriedkavo.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.