Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2016, 21:41

Google ukázal nové smartfóny. Prinesú viacero noviniek

Smartfóny dostali meno Pixel a budú existovať v dvoch variantoch.

Google ukázal nové smartfóny. Prinesú viacero noviniek
Zdroj: Reuters

Google predstavil svoje nové smartfóny. Dostali meno Pixel, rada Nexus totiž končí. Firma sa pochválila aj novým headsetom pre virtuálnu realitu, vylepšeným Chromecastom a predovšetkým najchytrejším reproduktorom, ktorý zároveň funguje ako hlasová asistentka.

Smartphony Pixel budú existovať v dvoch variantoch podľa veľkosti displeja: s päťpalcovým a vo verzii XL s 5,5 palcovým. S novinkami tak končí doterajšia rada vlajkových modelov Androidu Nexus. Pre Google bude Pixely vyrábať taiwanské HTC.

24 hodinová podpora

Google na svojich telefónoch vyzdvihuje fotoaparát, rýchle nabíjanie a tiež prvýkrát integrovaného hlasového asistenta a 24 hodinovú živú podporu. Ceny sú dosť vysoké, základný model by mal s daňou stáť cez 660 eur.

Google predstavil aj nový VR headset Daydream VR. Má zaujímavý textilný poťah, konkrétne mikrovlákno v troch rôznych farbách. Zaujímavosťou je, že pre spojenie s mobilom nie je potrebný žiadny konektor, je bezdrôtové. K headsetu bude aj diaľkový ovládač.

Hlasová asistentka

Google predstavil tiež nový systém domácich routerov pre pripojenie na wi-fi. Volá sa jednoducho Google Wi-fi a balíčky budú v predaji dva. S jedným routerom alebo trojicou prístrojov.

Ďalšou novinkou je vylepšený Chromecast Ultra, ktorý zvláda aj 4K video. V rámci chytrej domácnosti Google Home má firma nový systém reproduktorov. Ten zvláda hlasové príkazy cez asistentku. Takže pre prehrávanie hudby stačí vysloviť OK Google a napríklad meno interpreta.

Ticketportal.sk