Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2021, 00:01

Veľký prehľad aplikácií na zdieľanie dopravy. Pozrite, aké sú možnosti vo vašom meste

Množstvo dopravných prostriedkov sa dá požičať a zdieľať pomocou rôznych aplikácií. Ponúkame vám prehľad zdieľanej dopravy na Slovensku.

V preplnených mestách je využívanie prostriedkov mestskej hromadnej dopravy logickou myšlienkou. Nevýhodou však môže byť to, že používateľa obmedzujú fixné trasy či časy odchodov jednotlivých liniek. Niektorým z potenciálnych pasažierov to skrátka nevyhovuje.

V tomto bode nastupuje na scénu relatívne nová možnosť dopravy. Je to forma prenajímania či požičiavania dopravných prostriedkov a rôznych služieb s tým spojených. Pozrite si možnosti v rámci zápožičiek na Slovensku.

Všestranný poskytovateľ

Najväčší bikesharing na Slovensku. Týmto sloganom vás privíta poskytovateľ Antik na svojej webovej stránke. Jeho portfólio je však naozaj široké. Požičať si môžete bicykle, elektrobicykle, obľúbené elektrické kolobežky, skútre či motorky poháňané elektrickou energiou.

Základom je registrácia v appke Antik SmartWay a dopravné prostriedky následne odomykáte cez QR kód. Pre používateľa môže byť výhodou, že ich následne nemusí vrátiť na konkrétne miesto. Postačí ich odparkovať na vhodné viditeľné miesto.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 88% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.