Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2021, 00:01

Vďaka hodinkám od Apple obrali drogového dílera o pol milióna dolárov

Apple Watch teda poslúžili ako sledovacie zariadenie vytipovaného cieľa.

Vďaka hodinkám od Apple obrali drogového dílera o pol milióna dolárov
Zdroj: Apple

Apple Watch majú monitorovať zdravotný stav používateľa a tiež disponujú funkciou, ktorá umožní privolať pomoc, ak je používateľ zdravotne indisponovaný či si privodil zranenie brániace v pohybe.

Nie vždy sú však inteligentné hodinky Applu dobrým sluhom. Dokazuje to gang lupičov, ktorého vodca Darren Lindsay si začiatkom minulého roka zakúpil bližšie nešpecifikovaný model Apple Watch za úplne iným účelom, píše portál iDnes.cz.

​Hodinky krátko po zakúpení prepojil so svojím účtom u operátora AT&T. Nie však z dôvodu, že by ich chcel sám využívať. Ich poslanie bolo od počiatku úplne odlišné. Lindsay ich obratom pripevnil pod nárazník vozidla drogového dílera, ktorý mal podľa jeho informácií disponovať finančným obnosom vo výške 500 tisícov dolárov.

Apple Watch teda poslúžili ako sledovacie zariadenie vytipovaného cieľa. Podľa vyšetrovateľov, ktorí majú k dispozícii podrobné polohovacie údaje z hodiniek aj Lindsayho telefónu, sledoval gang týmto spôsobom nič netušiacu obeť až na parkovisko hotela v Hartforde v Connecticute.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 49% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.