Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2021, 00:01

Nový odolný smartfón na našom trhu s ikonickým dizajnom. Stojí 569 eur

Nokia XR20 ponúka aj garanciu nadštandardných záručných opráv. Keby niečo.

Nový odolný smartfón na našom trhu s ikonickým dizajnom. Stojí 569 eur
Zdroj: Nokia / HMD Global

Spoločnosť HMD Global, ktorá stojí za výrobou telefónov legendárnej Nokie, predstavila na slovenskom trhu nový smartfón. Nejde pritom o bežný kúsok, ale o poriadny odolný smartfón Nokia XR20.

Telefón má robustnejší dizajn a širšie rámiky okolo displeja, čo je však v tejto kategórii úplne bežná vec. Na druhej strane, treba povedať, že smartfón vyzerá pomerne elegantne. Nenájdete tu teda také výrazné prvky, ako napríklad na smartfónoch CAT. Výrobca sa tiež chváli tým, že smartfón si udržal ikonický škandinávsky dizajn.

Nokia XR20 je vode a prachu odolná podľa špecifikácie IP68 a úspešne prešla aj testovaním vojenskými štandardmi MIL-810H STD. Mala by tak prežiť pád z výšky 1,8 metra. V každom prípade, máte tu garanciu nadštandardných záručných opráv, ktorá je rovnaká ako u ostatných modelov radu Nokia X, a to po dobu troch rokov.

​Zaujímavosťou je v rámci dizajnu takzvané programovateľné tlačidlo, pomocou ktorého priradíte telefónu rýchlu skratku k nejakej funkcii. Potešiť vás môžu až dve diódy na lepšie osvetlenie pri používaní baterky.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 39% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.