Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2016, 10:37

Na Facebooku sa šíri nebezpečný hoax. Tvrdí, že teroristi v Prahe zabili stovky ľudí

Poplašná správa sa snaží nalákať ľudí, aby falošnému Facebooku odovzdali svoje prihlasovacie údaje.

Na Facebooku sa šíri nebezpečný hoax. Tvrdí, že teroristi v Prahe zabili stovky ľudí
Zdroj: FB

"Před 30 minut: 1 teroristického útoku došlo v Praze se nejméně 273 mrtvých a stovky dalších zraněno." Na takýto text sa snažia hackeri nalákať ľudí na Facebooku, aby od nich získali prihlasovacie údaje. 

Dôveru má vzbudzovať to, že správa na sociálnej sieti priamo odkazuje na Facebook americkej spravodajskej televízie NBC. 

Keď si však na informáciu v kombinácii s dramatickým obrázkom kliknete, presmeruje vás na stránku, ktorá vyzerá veľmi podobne ako prihlasovacie okno Facebooku. 

Zdroj: Falošný Facebook

Je tu však zásadný rozdiel. Web už s Facebookom nesúvisí a slúži na to, aby z používateľov vytiahol ich prihlasovacie údaje. "Ide úplne o klasický phishingový útok, ktorý na bežných používateľov Facebooku bude dokonale fungovať," vysvetľuje editor HNtech Drahomír Piok.  

"Po kliknutí na odkaz sa dostanete na výzorom totožnú stánku s Facebookom, kde ak zadáte svoje prihlasovanie údaje, prichádzate o svoj účet. Najpravdepodobnejšie sa bude cez neho šíriť ďalší spam," varuje Piok.

K účtu sa však viete jednoducho dostať, a to napríklad cez váš druhý registračný mail a stratené heslo. "Veľký problém však môže vzniknúť, ak máte na Facebooku rovnaké prihlasovacie údaje ako na svojom základom emailovom účte. Môžete prísť aj oň, a ďalej o podstatnú časť vašej IT identity," dodáva.

Zdroj: FB

Ticketportal.sk