Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2021, 00:01

Samsung pochoval rad Note, Xiaomi je na výslní. Čo by mal spraviť Apple?

  • Nestihli ste sledovať dianie s novými smartfónmi? Tu je niekoľko kľúčových udalostí.
  • Samsung pochoval rad Note s perom v útrobách, Xiaomi je na výslní, Apple je až svetovou trojkou. Čo musí teraz spraviť, aby zažiarilo?
  • V štúdiu sme sa o situácii na trhu porozprávali s Ondrejom Mackom, šéfredaktorom magazínu TouchIT.

V uplynulých dňoch sa na poli smartfónov udialo dosť veľa vecí, ktoré stoja za pozornosť. Na začiatok spomeňme Huawei, ktorý ako prvý predstavil svoje vlajkové lode pre toto obdobie. Smartfóny zo série Hauwei P50 sa však nedostali k nám na Slovensko. V čom je problém?

Musím povedať, že situácia s Huaweiom nie je celkom jednoduchá, lebo oni majú aktuálne v skutočnosti pre Slovensko veľmi málo produktov. Podľa môjho názoru sa teraz zamerajú na nositeľné zariadenia a telefóny zostanú na vedľajšej koľaji.

Nemajú tiež dostatok čipov a zasiahlo ich to, čo ich zasiahlo, teda blokáda zo strany USA. Nemôžu využiť americké technológie, teda nemôžu to tu tak naplno rozbaliť ako iní čínski výrobcovia. Sú veľmi limitovaní a preto sa sústredili predovšetkým na vlastný trh, kde sú stále obrovský dodávateľ a predajca.

Avšak, len minimum je mimo Číny, i keď niečo prišlo do Veľkej Británie. Slovensko je zatiaľ na tom tak, že P50 nepríde.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.