Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2016, 15:00

Číňan na dvadsiatykrát uspel na prijímačkách na vysokú školu. Je z neho celebrita

Číňan na dvadsiatykrát uspel na prijímačkách na vysokú školu. Je z neho celebrita
Zdroj: Reuters

V stredu sa štyridsaťdeväťročný Liang Š´ dozvedel radostnú novinu. Na dvadsiaty pokus prešiel testami Kao-kchao, bez splnenia ktorých sa nemôžu Číňania hlásiť na vysokú školu. Svojim študijnom odhodlaním sa tak stal známou postavou čínskeho internetu, píšu lidovky.cz.

Na internete bol Liang v diskusiách prezývaný ako "najodhodlanejší uchádzač". Tým, že sa skúšok zúčastnil už toľkokrát, sa stal celebritou svojho druhu. Liang sa ale tiež ukázal ako perfekcionalista. Čínskym reportérom povedal, že je z výsledkov síce rád, ale tiež mrzutý. Dôvodom je to, že Liang nezískal dosť bodov na to, aby sa mohol zapísať na hlavnú čínsku univerzitu. "Budúci rok to teda skúsim ešte znovu," povedal novinárom z Ľudového denníka (People s Daily).

V tohtoročných Kao-kchao testoch skončil Liang so 453 bodmi, získal teda o osem bodov viac, ako je limit pre splnenie skúšky a na mnoho čínskych univerzít má teda dvere otvorené. Súčasne ale taký počet bodov nestačí napríklad na Pekinskú univerzitu. Liang je rodák zo Sečuanu a prvýkrát išiel na skúšky Kao-kchao v roku 1983. Od tej doby ich vyskúšal dvadsaťkrát a čínska verejnosť je napätá, s koľkými bodmi skončí budúci rok, ak sa ich zúčastní znova.

Ticketportal.sk