Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2021, 00:01

Vyskúšali sme najnovšie smart hodinky na našom trhu. Stoja 400 eur

  • Huawei Watch 3 Pro prichádzajú zapáčiť sa tým, ktorí chcú dlhšiu výdrž na nabitie.
  • Kde sú ich plusy a mínusy? Prečítajte si našu recenziu.

Smart hodinky od Huaweiu boli istým spôsobom vo svojej kategórii vždy jedinečné. Ich operačný systém je trochu okresaný v porovnaní s konkurenčnými hodinkami od Applu či Samsungu. Na druhej strane však aj vďaka tomu ponúkali omnoho vyššiu výdrž na jedno nabitie.

Aktuálne sa situácia trochu mení, keďže ich najnovším a najvyspelejším hodinkám Huawei Watch 3 Pro pribudlo pár funkcií navyše. Postupne teda schopnosťami dorovnávajú rivalov, no zároveň sa tak skracuje ich výdrž. Ako obstáli v teste, to sa dozviete nižšie.

Robustné a prémiové

Huawei Watch 3 Pro prichádzajú v prísne mužskom dizajne. Sú veľké a mohutné, vyrobené z prémiových materiálov. Nové odolné titánové telo dopĺňa zafírové sklíčko, ktoré sa postará o menej škrabancov.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Zmenou oproti predošlej generácii prešlo aj ovládanie. Hoci ide stále o kombináciu fyzických tlačidiel a dotykov na displeji, pribudla tu otočná korunka v pravej časti. Pomocou nej môžete približovať či odďaľovať ikony v hlavnom menu alebo listovať obsahom a správami.

Pravdepodobná inšpirácia v Apple Watch je neprehliadnuteľná, v každom prípade je však toto ovládanie vynikajúce a intuitívne. Hodinky mali v našom prípade kožený remienok a celé pôsobili podľa nás veľmi elegantne.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Remienok sa dá vymeniť a ak ste trochu športovejší typ, odporučili by sme vám poobzerať sa po nejakej silikónovej alternatíve, aby ste kožu príliš nezničili počas plaveckých tréningov či náročných športov, kde sa poriadne spotíte.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.