Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2021, 20:00

Huawei predstavil nové esá. Chýba im vlastnosť, ktorú iní pretláčajú

Novinky Huawei P50 a P50 Pro sú oficiálne predstavené. Priniesli prekvapenia.

Huawei predstavil nové esá. Chýba im vlastnosť, ktorú iní pretláčajú
Zdroj: Huawei

Dvojica nových Huaweiov je oficiálne odhalená. Výrobca predviedol nové modely v podobe Huawei P50 a P50 Pro. A hoci sa v uniknutých informáciách a dohadoch šepkalo, že vo svojich vlajkových smartfónoch po dlhom čase výrobca uvednie iný ako vlastný procesor, dnešok tieto fámy definitívne potvrdil.

Huawei síce uviedol aj akúsi špeciálnu edíciu najvybavenejšieho modelu s procesorom Kirin 9000 zo svojej dielne, no drvivá väčšina modelov série P50 bude mať v útrobách série špičkový americký procesor Snapdragon 888.

Zdroj: Huawei

​Azda najväčšou zaujímavosťou je, že Snapdragon 888 v tomto prípade nepodporuje 5G konektivitu. Huawei ako veľký vývojár a evanjelizátor v oblasti budovania 5G sietí musel spraviť tento významný ústupok. Chýba mu pripojiteľnosť k sieťam piatej generácie, ktorú aktuálne viacerí ďalší výrobcovia pretláčajú do popredia.

V dôsledku americko-čínskej obchodnej vojny totiž na Huawei dopadli sankcie zo strany USA, ktoré sa ho dotkli nie len po softvérovej stránke, ale už aj po hardvérovej. Najskôr nemohol využívať takzvané mobilné služby Google, teda v jeho smartfónoch nefungoval obchod Google Play.

Tiež to znamenalo oficiálne znemožnenie využívať appky od Google v podobe YouTube či Gmail. Huawei sa v rámci možností z tejto veľkej rany dostal a pokračoval vo vyvíjaní vlastného aplikačného obchodu App Gallery.

Dokonca aj v našich končinách sa mu doň vďaka miestnemu zastúpeniu Huawei podarilo dostať veľké množstvo aplikácií a prispôsobivý používateľ sa nemusel cítiť príliš ukrátený.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.