Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2013, 19:38

Najpopulárnejšia hudobná knižnica príde konečne k nám

Spotify je najlepšia hudobná služba súčasnosti, merané čistou kvalitou hudobnej ponuky, funkciami a doplnkovými službami.

Spotify je dnes najpopulárnejšia online hudobná knižnica, ktorá bezplatne ponúka prístup k rádiu na želanie a za poplatok umožňuje neobmedzené počúvanie hudby z počítačov aj mobilných zariadení aj bez pripojenia k internetu. Počas nasledujúcich týždňov bude Spotify dostupné aj v Česku, a vyzerá to, že aj na Slovensku.

Informáciu o plánovanom vstupe Spotify získali niektoré médiá, vrátane ihned.cz, vďaka e - mailu od agentúry Hill + Knowlton Strategies, ktorá Spotify zastupuje. Termín spustenia slovenskej verzie Spotify ani ceny pre náš trh zatiaľ firma neoznámila. Na testovanie ho zatiaľ dostali vybraní novinári. Podľa zistení živé.sk má Spotify zakúpenú aj slovenskú doménu spotify.sk, ktorá odkazuje na spotify.com. Na tom je momentálne prístup pre našu krajinu zamietnutý. 

Spotify je najlepšia hudobná služba súčasnosti, merané čistou kvalitou hudobnej ponuky, funkciami a doplnkovými službami. V porovnaní s Hudbou Google Play, Deezer alebo Rdiem ponúka podrobnejšie informácie o ponúkanej hudbe i prepracované prepojenie na sociálne siete s možnosťou sledovať obľúbených interpretov priamo v aplikáciách Spotify. Ako jediné má Spotify tiež plnohodnotnú aplikáciu pre Windows s napojením na knižnicu iTunes.

Ceny sa pohybujú od 3,49 do 9,99, záleží aj od danej krajiny. Dostupné sú aj dva platené balíky – Unlimited (neobmedzené počúvanie hudby na NB/PC bez reklám) a Premium (na všetkých zariadeniach (mobil, tablet, PC...) bez reklám a tiež offline počúvanie). Spotify ponúka asi 20 miliónov skladieb od vydavateľstiev Sony, EMI, Warner Music Group a Universal. 6 mesiacov sa dá využívať bezplatne, ale s reklamou, po polroku je to obmedzené na desať hodín hudby mesačne. Služba vznikla pred piatimi rokmi, doteraz bola najviac rozšírená v západnej Európe, od tohto roka je aj v Poľsku.

K dispozícii na Slovensku je už dlhšie hudobná služba Deezer z Francúzska, MusicJez, ktorý patril pod Orange a tiež Grooveshark. Budúci rok by mala prísť na náš trh aj iTunes.

Ticketportal.sk