Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2015, 20:00

Chcú iPhone 6s za každú cenu. Pokojne by sa nechali rozrezať

Čína opäť získala prvenstvo v bizarnostiach, ktoré obklopujú nástup nového iPhonu na trh. Tentoraz sa dvaja mladíci rozhodli predať svoju obličku, aby získali peniaze na kúpu nového telefónu od Applu.

Dvaja mladíci, pomenovaní podľa webu iDnes.cz miestnymi médiami ako Wu a Huang, sa pokúsili získať peniaze na nový iPhone 6s. Ten si totiž jeden z nich túžil kúpiť a druhý mu ponúkol pomoc. Ich metóda zárobku sa však rozhodne nedá označiť ako obvyklá. Dohodli sa, že potrebné peniaze získajú ilegálnym predajom obličky.

Spoločnými silami našli na internete kupca, ktorý ich požiadal, aby sa s ním stretli v nemocnici, kde mali podstúpiť vyšetrenie. V deň, keď mali dohodnutú schôdzku, sa však kupujúci na miesto nedostavil. Dvaja mladíci tak získali čas na premyslenie svojho plánu. Wu si tento riskantný čin rozmyslel a snažil sa o tom presvedčiť svojho kolegu. Ich rozpory došli až tak ďaleko, že Wu zavolal políciu a opísal im celý plán. Huang potom utiekol a nikto nevie, kde sa v súčasnosti nachádza.

Pokusy o pochybné zárobky na nové produkty firmy Apple sú v čínskom prostredí už tradíciou. Minulý rok napríklad šetril Číňan na iPhone 6 pomocou prenajímania svojej priateľky ako spoločníčky. Na predchádzajúce modely sa taktiež v určitých prípadoch zarábalo dosť neobvyklou cestou. V roku 2011 ponúkalo čínske dievča za nový iPhone panenstvo. Dva roky potom zase manželia z Číny predali svoje novonarodené deti, aby si zaobstarali nové výrobky od Applu.

V kontexte s ostatnými prípadmi je tohtoročný pokus o predaj obličky menej originálny. Rovnaký plán už totiž mal sedemnásťročný mladík z Číny v roku 2012. Jemu sa však svoju obličku skutočne podarilo predať.

Ticketportal.sk