Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2015, 17:29

Rozbíja telefóny za tisíce eur a zarába ešte viac. Pozrite sa ako

Nepísaným pravidlom úspechu na internete je fakt, že čím viac nejaká vec šokuje, tým viac pozornosti pritiahne.

Obvykle sa na internete možno stretnúť s takzvaným "Crash testom", ktorý má podobu pádov telefónu z rôznych výšok na zem. Takéto testy môžu mať istú informačnú funkciu, hoci za úplne smerodajné sa tiež považovať nedajú. Hlavnú rolu hrá uhol dopadu, tvrdosť povrchu a celý rad ďalších faktorov, ktoré spôsobia, že dvakrát hodený iPhone na zem môže úplne odlišné výsledky. 

To čo však ukazuje TechRax, má od „seriózneho” crash-testu veľmi ďaleko.

Čo sa stane, keď iPhone 6 varíte v hrnci s colou? Alebo keď ho prestrelíte pištoľou? Čo ak ho prilepíte k ohňostroju ? Čo sa stane, keď ho  prevŕtate? Na takéto a veľa ďalších podivných otázok zodpovedá kanál TechRax.

Jedno z novších videí prezentuje odolnosť nového Samsungu Galaxy S6 Edge. Že jeho displej nožom nepoškriabete, možno o niečom vypovedá, no vzápätí však do neho autor začne mlátiť kladivom. Telefón niekoľko rán zvládne, avšak na konci je z neho je len kus popraskaného kovu a skla. Hoci je výsledok takéhoto testu úplne očakávaný, video má na serveri YouTube viac ako päť miliónov prehranie.

Kde autori berú peniaze, aby každý týždeň zničili minimálne jeden mobil za viac ako 500 eur? Práve vďaka spomínaným miliónom zvedavcov, ktorí sa na takéto video pozrú.

YouTube vypláca autorom odmeny v závislosti od počtu prehratí videa, a teda aj reklamy, ktorá je do videa umiestnená. Konkrétne zarába kanál od 5 - 75 tisíc eur za mesiac. V závislosti od prehraní či klikov na reklamy. Ročne môže kanál teoreticky zarobiť takmer milión eur. 

A čím viac zvedavcov, tým viac peňazí do vrecka autorov, ktorí za ne nakúpia ďalšie špičkové mobily na zničenie. 

oma

iDnes.cz