Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.05.2015, 00:00

James Bond predstavil novú akčnú kameru. Útočí na GoPro

Nezvyčajnú cestu si zvolil výrobca navigácii Tom Tom. Chce konkurovať GoPro a ďalší výrobcom akčných kamier.

Trh s akčnými kamerami sa v poslednej dobe rozrástol o viacero zaujímavých mien. Okrem tradičného amerického gigantu GoPro, ktorý je lídrom aj priekopníkom v tomto segmente trhu, svoju akčnú kameru ohlásil aj čínsky výrobca mobilov Xiaomi, ktorá je už v predaji.

So zaujímavou správou prišiel aj iný výrobca navigácii a to Garmin, ktorý celkom logicky začal vyrábať navigácie aj s Dashcam - teda kamerou, ktorá sníma premávku pred vami.

Snímka: TomTom

Dablér Jamesa Bonda

Skokom na pódium zo štyroch metrov predstavil akčnú kameru od spoločnosti TomTom Damien Walters. Ten je nie len kaskadérom ale aj dablérom slávneho Daniela Craiga.

Na videu, ktoré videli novinári v Amsterdame, predstavuje Walters kameru efektným skokom zo strechy do amsterdamského kanálu. Podľa serveru technet.idnes.cz nešlo len o samoúčelnú šou, ale o prezentáciu základnej vlastnosti kamery Bandit - vodotesnosť. Stačí vraj len prehodiť krytku objektívu do otvoru mikrofónu.

Kvalita je prioritou

Zabudovaný CCD čip má rozlíšenie 16 megapixelov. Video je možné natáčať až v rozlíšení 4K, avšak iba rýchlosťou 15 snímok za sekundu. Normálne použiteľné rozlíšenie je teda až nižšie 2,7K s rýchlosťou 30 fps. Vo Full HD (1080p) možno využiť aj 60 fps a pri znížení rozlíšenia na 720p dokáže Bandit snímať rýchlosťou až 120 fps.

Foto: tu.no

Preč s displejom

Prezeranie videa je preto možné cez aplikáciu pre Android alebo iOS. S tou sa kamera spojí cez vlastnú Wi-Fi sieť. Kameru Bandit robí skutočne výnimočnou prítomnosť niekoľkých senzorov: gyroskopu, výškomeru, GPS, akcelerometra a Bluetooth.

Výdrž batérie býva problémom u veľkého množstva akčných kamier. Táto od TomTom má vydržať až tri hodiny. Zaujímavosťou je, že batéria má podobu microSD čítačky a zároveň USB. Takže ju stačí len zapojiť do počítača, kopírovať a kamera sa zároveň aj nabíja.

Foto: TomTom

Cena kamery však nie je vôbec lákavá. tomTom si za základný balík pýta až 429 eur. Koľko bude stáť prémiové prevedenie nie je ešte známe.

Ticketportal.sk