Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2014, 13:48

Svet má nový fenomén. Skúste hru 2048

Jednoduchú novinku stvoril len 19-ročný Talian a zaujal ňou už milióny hráčov.

Puzzle hra, ktorá je klonom viacerých iných a obdobných aplikácií, si vďaka výbornému spracovaniu získala milióny hráčov. Upozorňovali sme na ňu aj my už 11. marca prostredníctvom našej Facebookovej stránky HN Style

 

 

Je to výzva

Podstatou hry je dopracovať sa zlučovaním rovnakých štvorcov na hracej ploche k číslu 2048. Začínate s číslom dva a spojením rovnakých čísiel získate vždy štvorec s dvojnásobným číslom. Teda napríklad z dva a dva bude štyri či z 32 a 32 znova 64. 

Proces hrania síce vyzerá veľmi jednoducho, no dopracovať sa ku konečnému výsledku, ktorý vznikne spojením dvoch štvorcov s hodnotou 1024, chce malú zručnosť a správnu stratégiu. Hra vnikla len tento mesiac, konkrétne 9. marca, a pochádza len od 19 ročného talianského autora Gabriele Cirulli. 

Hru vytvoril z nudy

Zahrať si ju stihlo už viac než desať miliónov ľudí a ihneď sa z nej stal hit internetu. „Skutočne som si nemyslel, že by to mohlo byť tak úspešné. Vymyslel som to len ako taký víkendový projekt na zabitie času“, uviedol autor pre americkú CNBC.

Na Twitteri ju odporúčajú státisíce ľudí, no prakticky niektorí upozorňujú, že je vysoko návyková. Čo môžem potvrdiť. 

Hra 2048 je dostupná zadarmo, a to v akejkoľvek podobne. Rovnako je možné sa dostať aj k zdrojovým kódom hry. Samotný autor hry však na obrovskom úspechu novinky zatiaľ nezarobil.

Zatiaľ čo na webovej verzii mal len umiestnenú svoju adresu bitcoinovej peňaženky, kam ste mu mohli dobrovoľne poslať príspevky, mobilná aplikácia hry môže všetko zmeniť. Dostanete ju síce zadarmo, no s reklamou, ktorá môže v prípade úspechu priniesť tvorcovi zárobky na úrovni desiatok tisícov dolárov denne. 

Vyskúšajte ju

Pokiaľ vás novinka s menom 2048 zaujala, zahrať si ju môžete na tejto stránke alebo sťahovať pre iOS či Android. Môžete si dokonca vytvoriť aj vlastnú verziu hry, kde budú miesto čísel fotky vašich priateľov.

Snímky: google.play.com

Zdroj: iHned.cz