Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2014, 00:00

Ako zrekonštruovať politikov? V Česku to už skúšajú

Blížia sa komunálne voľby a politici sú vnímavejší a otvorenejší (aspoň dočasne). Najvyšší čas, skúsiť ich trochu popostrčiť k rozhodnutiam, ktoré by boli prospešné nielen pre nich, ale pre nás všetkých. Aspoň to odporúča Nikola Hořejš. On to spolu s partičkou jemu podobných nadšencov skúsili u susedov Česku. V rámci neziskovky Rekonstrukce státu nechali politikom pred voľbami (parlamentnými) podpísať akúsi „zmluvu s ľuďom“, v ktorej sa zaviazali podporiť presadenie niektorých dôležitých zákonov. Ako to celé dopadlo sa dozviete v inšpiratívnom videu nakrútenom v rámci tohtoročného TEDx Bratislava.

ČO JE TO TED

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju niekoľkominútovú reč. Následne sú ich vystúpenia bezplatne sprístupnené na TED.com. Písmeno x (TEDx) znamená nezávisle organizované podujatie.

Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende alebo Gordon Brown.

Pozrite si aj veľmi netradičné miesta (nedostavaný mrakodrap, hory odpadkov či jazero), ktoré sa stali domovom ľudí

Ticketportal.sk