Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2015, 10:49

Týždeň bez nabíjania? Apple má mať iPhone, ktorý by zničil konkurenciu

Špeciálny prototyp iPhonu 6 sa dobíja cez port na slúchadlá. Apple ho mal vytvoriť spolu s britskou spoločnosťou.

To, že súčasné smartfóny za stovky eur nevydržia niekedy ani jeden deň na batériu, je smutná realita. Apple to však chce zmeniť. Intenzívne má spolupracovať s britskou spoločnosťou Intelligent Energy, kde vytvorili špeciálny iPhone 6. Píše o tom denník The Telegraph. No tento vydrží oproti tomu, čo máte na stole, týždeň bez nabíjačky. 

Znie to ako sen, no cez noc alebo počas dovolenky by ste nemuseli svoj telefón ani len nabíjať. Novinka je založená na úplne novej batérii. Nie je tam síce malý nukleárny reaktor, no batéria má pracovať na základe reakcie vodíka s kyslíkom. Pri jeho uvoľňovaní má vznikať teplo, ktoré sa ešte v batérii mení na elektrickú energiu a tá poháňa telefón. 

Tento spôsob má udržať pri živote iPhone až jeden týždeň. Veľkosť batérie má podľa britského denníka The Telegraph úplne štandardné rozmery. Toto je vraj svetovo jedinečný projekt, ktorému sa podarilo niečo podobné integrovať do tela malého iPhonu. 

Má to však, samozrejme, ešte svoje muchy. Napríklad miesto, kam pripájate slúchadlá, v súčasnosti slúži na „dobíjanie“ a iPhone má na tele dodatočné otvory, aby malo kadiaľ unikať nepatrné množstvo vodnej pary. 

V budúcnosti sa však bude ponúkať iný model. Zabudnite na elektrickú energiu.

A keďže nie každý má doma nejaký vodík, tak sa podľa Intelligent Energy budú batérie jednoducho predávať. Vkladať sa do iPhonu majú ako špeciálne kazety. 

Kedy sa dostane špeciálny iPhone do predaja, nie je vôbec zrejmé, no vývoj má pokračovať ďalej. Odhaduje sa však, že to bude trvať ešte roky.