Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2014, 12:55

Toto je najbrutálnejšia hra na mobilné zariadenia

Natiahnite si chirurgické rukavice, vezmite skalpel a začnite operovať. Alebo pitvať?

Pomerne unikátna hra, ktorú ste si doteraz mohli vyskúšať len na počítačoch, prešla aj na mobilnú platformu. Surgeon Simulator, teda simulátor chirurga vás postaví do úlohy lekára, ktorý má vykonať zložitú operáciu. Napríklad transplantáciu obličiek alebo operáciu srdca. Po chvíli však zistíte, že to prakticky nie je takmer možné. 

Hra má zámerne nepresné ovládanie a pacient je často len nevinnou obeťou. Surgeon Simulator si získal fanúšikov práve tým, že sa zahráte na „vyšinutého“ lekára. Nie je problém útočiť na pacienta ceruzkou, rozbiť mu kladivom všetky rebrá či náhodne vyrezávať orgány a hádzať mu s nimi do hlavy. A pri tom všetkom môžete stále sledovať pacientov pulz na pozadí. 

Neublížiť

Vašou úlohou je pri operácii Boba spôsobiť čo najmenšie škody či trvalé následky. Na výber máte preto z množstva rôznych nástrojov. Okrem štandardných zákrokov sa môžete zahrať na bezcitného zubára alebo skúsiť vymeniť oči. Hra je skutočne brutálna, neberie si servítku, a nie je pre každého. V súčasnosti ju zakúpite len pre iPad za cenu päť eur. 

Zdroj: theverge.com

Snímky: iTunes