Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2015, 08:58

Najväčší konkurent Facebooku sa otriasol. Odišiel šéf Twittru

Šéf jednej z najväčších sociálnych sietí oznámil, že vo svojej funkcii končí. Akcie Twittru hneď na to prudko posilnili.

Od 1. júla nastane veľká zmena na čele Twittru. Z pozície šéfa odišiel Dick Costolo. Podľa oficiálnych správ zverejnených aj na sociálnej sieti, ho vo funkcii nahradí spoluzakladateľ spoločnosti Jack Dorsey. Ten je v súčasnosti šéfom na Slovensku menej známej platobnej služby Square. Dorsey bude od júla šéfovať obom firmám.


Na snímke Reuters bývalý šéf Twittru Dick Costolo. Na jeho odchod údajne dozrej čas.

 

 

Podľa informácií portálu The Next Web bude úloha nového šéfa veľmi ťažká. Očakáva sa od neho, ze Twitter znovu naštartuje a zabezpečí lepší rast používateľov a nájde nové možnosti príjmov pre spoločnosť.


Nový šéf sociálnej siete Jack Dorsey má pred sebou ťažkú úlohu. Investori sa však zmene potešili. Snímka: Reuters.

Oficiálne správy o odchode Costola nepriniesli žiadne podrobnosti. Viac svetla okolo tejto výmeny prinieslo až vyjadrenie nového CEO. Dorsey oznámil, že jeho predchodca sa jednoducho rozhodol z pozície šéfa odstúpiť, no vo firme bude pôsobiť aj naďalej.

Ako uvádza na svojom webe magazín Fortune, Costolo neskôr dodal, že za jeho odchodom určite nie sú neuspokojivé finančné výsledky Twittru. "Bol jednoducho čas na odchod," dodal Costolo.