Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2014, 00:00

Praktické nápady pre preplnené mestá

Architekt predstavuje riešenia budúcnosti - skladacie autá či variabilné byty.

Preplnené mestá, dlhé kolóny a ľudia odrezaní od každodenného života. Architekt Kent Larson predstavuje zaujímavé riešenia, vďaka ktorým by mestá v budúcnosti mohli fungovať lepšie a prívetivejšie: skladacie autá, rýchlo sa meniace byty a ďalšie inovácie. Pozrite si inšpiratívne video nakrútené v rámci TEDx Boston. 

ČO JE TO TED

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju niekoľkominútovú reč. Následne sú ich vystúpenia bezplatne sprístupnené na TED.com. Písmeno „x“ pri skratke znamená, že ide o nezávislo organizované podujatie.

Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende alebo Gordon Brown.

Ticketportal.sk