Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2015, 09:46

Pustili ste si hudbu a sledovali vás. Riaditeľ Spotify sa ospravedlnil

Súčasťou poslednej aktualizácie hudobnej aplikácie Spotify boli aj nové užívateľské podmienky. Tým, čo si ich prečítali, trochu stuhol úsmev na tvári. Riaditeľ Spotify sa za vágne formulácie ospravedlnil a jednotlivé body sa vo svojom blogu pokúsil vysvetliť, píše idnes.cz.

Nové podmienky služby Spotify vyvolali rozhorčené reakcie. Aplikácia slúžiaca pre počúvanie hudby si totiž nárokovala prístup k adresáru kontaktov, GPS polohe, mikrofónu, fotografiám a na povolenie čakalo aj zdieľanie niektorých dát s tretími stranami. Bez akéhokoľvek odôvodnenia a vysvetlenia. "Nové užívateľské podmienky a pravidlá ochrany osobných údajov vyvolali veľa zmätkov nad tým, k akým informáciám budeme pristupovať a čo s nimi budeme robiť. Za to sa ospravedlňujeme. Mali sme v komunikácii podmienok odviesť lepšiu prácu," ospravedlnil sa rozhorčeným užívateľom riaditeľ Spotify, Daniel Ek a doplnil:" Aby to bolo úplne jasné: Ak s nami tieto informácie zdieľať nechcete, tak nemusíte. O prístup ku konkrétnym údajom a zariadeniam vás požiadame až vo chvíli, keď to bude pre vaše využitie Spotify nevyhnutné."Kontakty: Nikdy nebudeme prehľadávať alebo importovať vaše kontakty bez vášho súhlasu. Spotify je sociálna platforma a mnoho ľudí rado zdieľa svoje playlisty a objavenú hudbu s kamarátmi. V budúcnosti chceme umožniť vyhľadávanie vašich priateľov, ktorí Spotify tiež používajú.

Lokácia: Nikdy nebudeme získavať informácie o vašej polohe bez vášho výslovného súhlasu. Informácie by sme využili na vylepšenie osobných odporúčaní ďalšej hudby podľa súvisiacich trendov vo vašom okolí. Ak sa rozhodnete s nami polohu zdieľať, kedykoľvek si to môžete rozmyslieť a sledovanie ukončiť.

Obrázky: Nikdy nebudeme prehľadávať alebo importovať vaše fotografie bez vášho súhlasu. Ak nám toto dovolenie udelíte, budeme mať prístup len k fotografiám, ktoré konkrétne označíte. Na čo? Môžete k svojim playlistom pridať osobnú grafiku (cover art), prípadne zmeniť svoj profilový obrázok.

Hlas: Nikdy nebudeme využívať váš mikrofón bez vášho výslovného súhlasu. Mnoho ľudí chce ovládať Spotify pomocou hlasu a my túto funkciu do budúcich verzií implementujeme. Hlasovými povelmi budete môcť preskakovať skladby a podobne. Funkciu hlasového ovládania bude možné kedykoľvek vypnúť.

Zdieľanie: Pravidlá ochrany osobných údajov tiež zmieňujú zadávateľa reklamy, držiteľa autorských práv a mobilných operátorov. Toto nie je nové. Niektorí používatelia využívajú prihlasovanie k Spotify prostredníctvom účtu u mobilného operátora a v takom prípade je určitá výmena informácií nevyhnutná. Niektoré informácie využívame aj s našimi partnermi za účelom marketingu a reklamy, tieto údaje sú však anonymizované - vaše osobné informácie s nimi nezdieľame.

Spotify pre budúcu verziu pripraví upravené a konkrétnejšie definované užívateľské podmienky. Svoje pripomienky im môžete poslať na e-mailovú adresu privacycomments@spotify.com.

Súvisiace články

Ticketportal.sk