Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2013, 00:52

GTA V už zarobilo miliardu dolárov. Za tri dni

Novinka, ktorá je dostupná len pre konzoly, sa stala najrýchlejšie predávajúcou hrou.

http://www.youtube.com/embed/N-xHcvug3WI

Vývojári z Rockstaru mali ambiciózny plán. Na hre GTA V chceli zarobiť miliardu dolárov. Myšlienka, ktorá sa spočiatku zdala ako nadľudský výkon, je takmer realitou. GTA V len za tri dni vyprodukovalo obrat v hodnote jednej miliardy dolárov. Náklady na hru boli pritom okolo 270 miliónov dolárov. 

GTA V sa už po druhý raz zapisuje do knihy rekordov. Po najdrahšej hre v histórii sa stáva aj najrýchlejšie predávajúcou. Fanúšikovia si stihli zakúpiť už cez 16,5 milióna kópií. 

Rekord doteraz držala hra Call of Duty s dielom Black Ops 2, ktorej trvalo dosiahnuť jednu miliardu dolárov za 15 dní. Na treťom mieste je znova hra z rovnakej série, avšak s prívlastkom Modern Warfare 3. Tej to trvalo o deň viac. 

Online svet GTA

Novinka ťaží najmä zo silného mena, ale taktiež z recenzií, kde získava predovšetkým tie najvyššie hodnotenia. Od októbra navyše Rockstar sprístupní online svet GTA V pre viacerých hráčov, čo bude ďalším míľnikom tejto hry. Doteraz existovali len multiplayerové verzie stvorené samotnými fanúšikmi, a tak sa hra pre viacerých hráčov v GTA dočká po prvýkrát oficiálnej podpory.   

Hra sa ako iné diely dostala do centra záujmu aj kvôli niektorým scénam, kde sa má nachádzať mučenie, kanibalizmus alebo zlé zaobchádzanie so ženami. No napriek tomu sa zdá, že Grand Theft Auto, ktorý vznikol na základe kradnutia áut a môže predstavovať simuláciu reality, je skrátka neodolateľný. Odhaduje sa, že do konca roka môže hra prekonať aj hranicu dvoch miliárd dolárov.  

Snímka: Rockstar Games
Zdroj: Rockstar Games

Zdroj: engadget.com, cnet.com

Snímky: Rockstar