Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2014, 12:10

Je to vonku. Apple ukázal dva nové iPhony a hodinky

Spoločnosť známa tým, že udáva trendy vo svete technológií, ukázala svoje novinky.

Americká spoločnosť Apple predstavila dva nové telefóny iPhone. Bežný iPhone 6 dostane 4,7 palcový displej, jeho súrodenec s priezviskom Plus dokonca displej s uhlopriečkou 5,5 palca. Oba telefóny prídu s výkonnejším procesorom a celou radou vylepšení. Firma prekvapivo prišla aj s inteligentnými hodinkami Apple Watch.

Telefóny majú zaoblený dizajn s hliníkovým telom. Dizajn oboch noviniek je zhodný a zodpovedá uverejneným únikom. Telefóny majú stále rovnaké tlačidlo home pod displejom, vypínacie tlačidlo sa presunulo na pravú stranu.

Displeje sú novej Retina generácie, používajú IPS technológiu. Nazývajú sa Retina Display HD. Ich rozlíšenie je 1 334 × 750 pri menšom modeli, teda 326 pixelov na palec, väčší typ má 1 920 x 1 080, teda 401 pixelov na palec. V porovnaní s predchodcami sú novinky rýchlejšie a ich batérie majú dlhšiu životnosť. Navyše sú vybavené barometrom, vďaka ktorému budú môcť používatelia napríklad zistiť, aké prekonali prevýšenie.

Nový je aj procesor. Je to 64-bitový A8, ktorý je o 25 percent výkonnejší ako predchádzajúce prevedenia. V porovnaní s prvým iPhonom je 50-krát silnejší.

Apple Pay
Apple chce nahradiť vašu peňaženku. Podľa šéfa spoločnosti sú magnetické pásky na kreditných kartách "zraniteľné." Preto vytvorili nový spôsob platieb "Apple Pay." Na overenie vašej totožnosti používa snímač odtlačkov, ktorý mal už iPhone 5S.

Apple Pay používa štandardný NFC čip a Touch ID. Okrem toho má čip, ktorý ukladá všetky informácie o vašich platbách.

Fungovať to má nasledovne - užívateľ priloží telefón k bezdrôtovému platobnému terminálu a zároveň prstom položeným na senzore pre čítanie odtlačkov prstov (Touch ID) potvrdí svoju totožnosť.

Hodinky
Apple dnes na veľkolepom predstavení ukázal okrem dvoch nových telefónov aj hodinky. Apple Watch je inteligentné zariadenie, ktoré má spolupracovať s kalendárom, vie odosielať správy, prehrávať hudbu. Šéf Applu Tim Cook však zdôraznil, že "najdôležitejšie bolo, aby zostali hodinkami. Nechceli sme vytvoriť iPhone, ktorý si pripnete na zápästie."


Viac o hodinkách Apple Watch nájdete tu.


Súvisiace články