Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2014, 02:25

Slovenská aplikácia nájde policajtov a radary

Čistý dizajn, pomerne presné informácie a hlásenia od vodičov. Vyskúšajte Speedometer.

Ukazuje rýchlosť podľa satelitov GPS a upozorní vás, keď ju náhodou prekročíte. Slovenský Sygic nedávno uvoľnil zaujímavú aplikáciu pre vodičov, ktorá je zdarma. Nesie meno Speedometer a v prvom rade má za úlohu presne ukazovať rýchlosť, obmedzenia, radary či policajné hliadky. 

Celé prostredie je postavené na jednoduchosti, a tak netreba hľadať pokročilé možnosti. A to prakticky úplne pri bežnom jazdení stačí.

Nevidíte mapu, len vzdialenosť rôznych upozornení a rýchlosť. Pri priblížení sú následne zobrazené na celú obrazovku. Pri našom teste s prekvapením fungovali celkom presne. 

Chýba aspoň orientačná mapa

Aplikácia zobrazovala, že o chvíľu stretneme policajnú hliadku a za zákrutou aj bola. A to spolu aj s dopravnou nehodou, ktorá sa tam odohrala. Problém vidím len v zobrazovaní, kde vôbec nevidíte mapu, ale len ulicu, na ktorej sa udalosť odohrala. Malá mapa s udalosťami by tak zrejme nebol zlý nápad. 

Speedometer okrem toho zaznamenáva vaše jazdy, odkiaľ kam ste cestovali ako dlho a aká bola napríklad vaša maximálna rýchlosť. V databáze sú uložené aj statické radary, ktoré merajú rýchlosť. 

[[{"type":"hn-image","fid":"409483","style":"300xauto","attributes":{"style":"font-size: 14px; line-height: 1.6em; height: 497px; width: 280px;","class":"hn-media-image image-insert-image hn-media-element"}}]][[{"type":"hn-image","fid":"409484","style":"600xauto","attributes":{"style":"font-size: 14px; line-height: 1.6em; height: 497px; width: 280px;","class":"hn-media-image image-insert-image hn-media-element"}}]]

Jendnoduchosť zvíťazila

Speedometer môžeme nadnesene porovnávať s aplikáciou Waze, ktorá sa na Slovensku teší obrovskej popularite. Doplnok od Sygicu je však omnoho jednoduchší a neposkytuje toľko možností. Nemáte k dispozícií napríklad navigáciu. No aj napriek tomu má však v obchodoch Google Play, App Store či pre Windows Phone vysoké hodnotenia. 

V skratke je to až geniálne jednoduchá aplikácia, ktorá vsadila na dizajn, a pre vodičov znamená malú pomoc na cestách. Dostupná je navyše pre operačné systémy iOS, Android či Windows Phone

 

QR kódy: 

Android

iOS

Windows Phone

 

 

Snímky: Autor 

Ticketportal.sk