Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2016, 14:38

Nové testy hovoria jasne. Toto je najvýkonnejší telefón súčasnosti

Ani počet jadier procesora ani množstvo RAM. Android nestačil na telefón od Applu

Nová verzia aplikácie, ktorá testuje výkon telefónov - Antutu 6.0, prišla s možnosťou testovať smartfóny aj s operačným systémom iOS od Apple. A práve iPhone 6s rebríček najvýkonnejších smartfónov vyhral. V teste dostal cez 132 tisíc bodov, píše server iDnes.cz

Druhý je model Mate 8 od Huaweiu so skóre takmer 93 tisíc bodov. Tretí je Meizu Pro 5, ktorý dosiahol 82 tisíc bodov. A až štvrtý skočil Samsung Galaxy Note 5 a piaty Samsung Galaxy S6 edge +.

Dvojica testovaných Samsungov má displej s vysokým QHD rozlíšením, zatiaľ čo víťazné smartfóny majú displej s nižším Full HD rozlíšením. 

Antutu 6.0 prišiel s možnosťou testovať smartfóny aj s operačným systémom iOS od Apple.

Displej iPhonu 6s má ešte nižšie rozlíšenie, a to 1 334 x 750 obrazových bodov. Antutu uvádza, že väčší iPhone s prídomkom Plus, ktorý má Full HD displej, v rebríčku chýba. Ich výkon je podľa Antutu porovnateľný s klasickým novým iPhonom.

V rebríčku si výborne vedie aj iPhone 6 na šiestom mieste. Je to model z roku 2014. Za ním skončil „zabijak vlajkových lodí" OnePlus 2. Ďalšie je pre Slovákov exotický smartfón Letv 1, ktorého nasleduje Xiaomi Note.

Referenčný telefón platformy Android - Nexus 6P, ktorý pre Google vyrába čínsky Huawei, skončil až desiaty. Celkovo telefóny od tretieho do desiateho miesta delí v skóre len „pár bodov“.

Rebríček najvýkonnejších telefónov je postavený podľa výsledkov v benchmarku Antutu 6.0. Výsledky sú priemerom z 500 testov každého smartfónu.


 

Súvisiace články

Ticketportal.sk