Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2015, 00:00

Samsung predstaví nový model oveľa skôr ako sa čakalo. Kvôli Apple

Jeseň, kedy zvykol Samsung predstavovať nové modely, bude „prepchatá“ novinkami. Kórejský výrobca preto predstaví Note 5 cez leto.

Od roku 2011 predstavuje Samsung nové modely z populárneho radu Note v septembri na medzinárodnej výstave IFA v Berlíne. Tento rok sa rozhodol kórejský výrobca pre zmenu a piate pokračovanie Note uzrie svetlo sveta už v polovici augusta. Robí tak preto, lebo na september oznámil predstavenie novej, vylepšenej verzie iPhone aj Apple.

Naposledy sa stalo, že Apple predstavil iPhone 6 Plus len šesť dní po odprezentovaní Galaxy Note 4. Bolo logické, že médiá venovali značnú pozornosť práve zariadeniu od Apple a Samsungu sa nedostalo toľko mediálneho priestoru, ako by chcel. A tomu sa práve Kórejčania chcú tento rok vyhnúť.

Podľa portálu theverge.com urobil Samsung niečo podobné aj minulý rok, kedy zverejnil telefón z modelovej rady Alpha. Mobil bol dobre prijatý verejnosťou a využil hluché prázdninové obdobie. Kórejský výrobca chce to isté spraviť aj s Note 5.

Za všetkým stoja samozrejme tržby a snaha o ich zdvihnutie v druhej polovici roka. Keďže práve v tomto období sa s novinkami roztrhne vrece.