Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2021, 00:01

Smartfóny, ktoré dostanú nový Android 12. Je medzi nimi aj ten váš?

Nová verzia operačného systému má doraziť na nasledujúce zariadenia.

Google predstavil na májovej konferencii Google I/O svoje novinky, ktoré sa chystá integrovať do nového operačného systému Android 12. Ten je zatiaľ dostupný len ako skúšobná beta verzia, pričom oficiálne uvedenie a distribúcia Androidu 12 je naplánované na jeseň tohto roka.

Bohužiaľ, nová verzia operačného systému nebude dostupná pre všetky smartfóny s Androidom. Na rozdiel od Applu, kotrý sa stará aj o svoje päť a viacročné zariadenia, má Google, respektíve Android, trochu zložitejšiu úlohu.

Každý výrobca ako Samsung, Motorola či Nokia si totiž musí systém ešte prispôsobiť pre svoju nadstavbu a celý proces sa zdržuje i mierne komplikuje.

Zároveň, výrobcovia zvyčajne negarantujú príliš dlhú podporu aktuálneho softvéru a bežným štandardom sú dve hlavné veľké aktuallizácie systémov. Z hľadiska podpory smartfónov novými hlavnými aktualizáciami sú na tom najlepšie smartfóny Pixel od Googlu a vybrané smartfóny od Samsungu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.