Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2013, 00:34

Tesco predstavilo lacný tablet. Chce zmeniť trh

Tablet od Tesca má štvorjadrový procesor a jemnejšiu obrazovku ako iPad mini.

Obchodná sieť Tesco skutočne vstúpi 30. novembra na trh tabletov s vlastným zariadením menom Hudl. Tablet bude vynikať najmä nízkou cenou, ktorá je pre domáci britský trh stanovená na 119 libier. Hudl je tak lacnejší ako väčšina konkurencie, no pritom si zachováva pomerne slušné hardvérové špecifikácie. 

Zariadenie pre Tesco sa bude vyrábať v Číne, no zatiaľ nie je zrejmé, či sa dostane aj na slovenský trh. Tablet Hudl sa zaradí do kategórie menších s uhlopriečkou sedem palcov. Jeho obrazovka dosahuje rozlíšenie 1 440 x 900 bodov a je tak jemnejšie než iPad mini či Nexus prvej generácie. Ako operačný systém zvolila obchodná sieť známy Android. 

Tesco služby sú samozrejmosťou

Jeho grafické prostredie bude len minimálne upravené, no tablet bude pre používateľov poskytovať špeciálne aplikácie. Samozrejme bude najmä naviazaný na služby Tesco. Teda cez tablet bude možné okrem surfovania na internete či hrania hier aj jednoduchšie online nakupovať v Tescu.

Operačný systém obsahuje tiež službu Clubcard či Blinkbox - služba s videami, filmami či televíznymi šou. Zaujímavosťou je napríklad, že pokiaľ si v obchode kúpite fyzické DVD niektorého z filmov, dostanete aj jeho digitálnu kópiu do tabletu zdarma. 

Tesco tablet má poskytnúť možnosť zakúpiť si toto zariadenie aj ľudom, ktorí by inak o podobnej elektronike ani neuvažovali. Hudl je vyrobený z plastu a bude dostupný v štyroch farbách - fialová, čierna, modrá a červená. Technické špecifikácie hovoria o použití štvorjadrového procesoru či deväťhodinovej výdrži batérie. Na danú cenu sú tieto údaje nadpriemerné. Tablet rovnako poskytne 3 Mpx zadný a 2 Mpx predný fotoaparát. 

Snímky: Tesco, archív

Zdroj: bbc.com