Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2015, 00:05

Apple chystá meganovinku. iCar má zaútočiť priamo na Teslu

Apple tvorí nový fenomém. Auto so špičkovými technológiami a s nahryznutým jablkom v logu. Táto správa znie neuveriteľne, ale nie je to nemožné.

Podľa uverejnených informácií totiž Apple určite pracuje na novom aute. Takto znie informácia, ktorú pre The Mac Observer potvrdili nemenované zdroje. Je to ďalší posun v téme, ktorú rozpútala správa zo začiatku týždňa. Vtedy portál Business Insider písal o tom, že "firma (Apple, pozn. redakcie) pracuje na niečom ohľadne vývoja automobilov". 

Podľa slov Bryana Chaffina, ktorý je zakladateľom The Mac Observer, spoločnosť Apple začala "kupovať" zamestnancov Tesly, ktorých kvalifikácia je najbližšie k autám. Preto dodáva svoj názor, že začína myslienke auta so značkou Apple "šialene veriť".

Pravdepodobnosť, že Apple bude vyrábať auto, a nebude len dodávateľom technológií pre automobilky, je podľa zdrojov Chaffina dokonca ľahko vyčísliteľná. iCar sa bude podľa neho na 80% vyrábať a je len 20%-ná šanca, že pôjde len o "doplnky" pre iné značky.

Boj o zamestnancov medzi Apple a Teslou tak naberá nový rozmer. Už začiatkom februára Bloomberg priniesol analýzu, že Tesla má najviac svojich zamestnancov práve z Apple. Vyzerá to tak, že Apple začína svojím projektom tento pomer vyrovnávať a Tesla mu na vývoj nového auta "prispeje" svojimi ľuďmi.

Myšlienka tzv. iCar nie je novinkou. Už minulý rok totiž jeden z členov predstavenstva o nej hovoril. "Steve Jobs (zakladateľ Apple, pozn. redakcie) chcel nadizajnovať iCar," povedal vtedy Mickey Drexler.

Apple je v automobilovom priemysle zamotaný už teraz. Jeho systém CarPlay totiž dostal systém známy z iPhonov do áut. Najznámejšími značkami, ktoré ho budú používať sú napríklad Ferrari, BMW či Mercedes.