Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2015, 10:28

Použili Apple ako lákadlo. Slováci naleteli na podvod na Facebooku

Za pár dní získali tisícky fanúšikov. Stačí, ak im dáte like a nový Macbook alebo iPhone je váš. Má to však jeden háčik, ide o podvod.

Pred pár dňami sa začali Slovákom zobrazovať na Facebooku krabice od Macbookov a iPadov. Údajne stačí, ak dáte like skupine, budete zdieľať príspevok a pridáte komentár s farbou, ktorá je vaša obľúbená.

Podľa stránky Apple Slovakia na sociálnej sieti išlo o poškodené krabice výrobkov Apple, ktoré obsahovali nové produkty, no do predajní sa už dostať nemohli.

Celé to má však jeden háčik. Ide o podvod. Podobné skupiny s takmer rovnakým scenárom obleteli svet už pred pár rokmi. Podľa serveru 708media.com mala táto forma zbierania like-ov ešte agresívnejší postup.

V niektorých prípadoch totiž nútila používateľov vyplniť dotazník. Ten bol však len reklamou, za ktorú tvorcovia podobných fanúšikovských stránok dostali zaplatené.

Na tento podvod sa chytili už tisícky Slovákov. Facebookovská skupina má v čase publikovania tohto článku už viac ako 6-tisíc fanúšikov. V komentároch sa však objavujú komentáre, ktoré varujú pred podvodom.

Prvý post bol ešte počas pondelkového večera starý len pár dní. V utorok ráno sme už pôvodný post so súťažou nenašli, na stránku však administrátori pridávajú ďalšie fotografie a posty výrobkov od Apple.

Túto fotku použila skupina na lákanie fanúšikov počas posledných dní.

Túto fotografiu používa väčšina podobných stránok, ktoré takýmto
spôsobom lákajú ľudí, aby dali skupine svoj like.

 

Ticketportal.sk