Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2014, 19:47

Tento rok ovládnu inteligentné zubné kefky

Las Vegas hostí najväčšiu výstavu elektroniky na svete – CES 2014.

V americkom Las Vegas odštartoval sviatok pre nadšencov technologických noviniek. Svoje brány otvoril už 48. ročník výstavy spotrebnej elektroniky Consumer Electronics Show (CES 2014).

1. Návrat formátu z kina
Najnovšie televízory od špičkových spoločností ukazujú, že sa na obraz v obývačkách budeme pozerať rovnako ako v kine. A teda so špeciálnym pomerom strán 21:9 a navyše na zakrivených obrazovkách. „Je to úplne nový level obrazovej kvality,“ uviedla spoločnosť LG pri predstavení jej nového „super“ televízora s 267-centimetrovou, mierne zakrivenou obrazovkou. Divák by tak mal pri sledovaní filmov mať na domáce pomery omnoho kvalitnejší a intenzívnejší zážitok. Novinky od LG navyše dostali nový operačný systém, ktorý urýchli prácu s doteraz pomalými smart televízormi. Do popredia sa dostáva aj technológia OLED, ktorá posúva vlastnosti obrazovky na dokonalé zobrazovanie čiernej či výborný kontrast.

2. So smartfónom bude komunikovať všetko
Predstavte si, že zubná kefka posúdi, ako kvalitne ste si umyli zuby. Rovnako vám  špeciálny teplomer napovie, na akú chorobu môžete trpieť. Už aj do úplne bežných a menej zaujímavých produktov sa dostali mikroprocesory. Rovnako sa tu objavil zámok, ktorý viete programovať na diaľku. CES ukazuje, že o pár rokov bude s vami cez internet a smartfón komunikovať bezdrôtovo množstvo obyčajných predmetov. Objavil sa tu aj špeciálny súbor Aura, ktorý sleduje, aký máte spánok, a podľa toho kontroluje farbu a intenzitu svetla pri vás. Systém by mal zaručiť, že sa vyspíte lepšie. Samozrejmosťou je komunikácia s telefónom, ktorý ukáže, ako ste cez noc spali.

Cestu redaktora HN do Las Vegas zabezpečila spoločnosť O2.
Ticketportal.sk