Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.07.2015, 14:47

Šok pre fanúšikov BlackBerry. Tu je prvá snímka telefónu s Androidom

Odhalil ich profil evleaks na Twitteri, ktorý často predom ukazuje chystané telefóny.

Informácie, že BlackBerry pripravuje smartphone s Androidom, znamenala pre verných priaznivcov značky šok. Teraz sa ukazuje, že pre mnohých nepochopiteľný krok sa za nejaký čas stane realitou.

Snímka chystaného BlackBerry práve unikola na internet. Fotku na Twitteri nevystavil nikto iný ako známy Evan Blass. Ten má za sebou celý rad zverejnenia mobilov pred premiérou. A aj keď už svoju "profesiu" zavesil na klinec, tak občas s nejakou exkluzivitou príde. Blassa tak možno určite brať za dôveryhodný zdroj.

 

 

Obrázok toho veľa neodhaľuje, ale vyzerá to však, že by pripravovaný model mal mať čistý Android bez akejkoľvek nadstavby. Blass k tomu dodáva, že nový telefón bude v predaji u amerického operátora AT & T. Podľa niektorých správ možno BlackBerry pripraví aj vo verzii s vlastným systémom.

Napĺňajú sa tak predpoklady, že prvé BlackBerry s Androidom bude chystaný model s kódovým označením Venice. Ten bude mať výsuvnú qwerty klávesnicu a rovnaký zaoblený displej ako Samsung Galaxy S6 edge. Práve so Samsungom má chystaný smartphone BlackBerry vyvíjať.

Pred nedávnom sa objavili správy o inom BlackBerry s operačným systémom od Googlu. Tým má byť model s kódovým označením Prague. Malo by ísť o jednoduchý celodotykový smartfón. Pravdepodobne sa tak čoskoro naplnia ďalšie špekulácie, že BlackBerry pripravuje hneď viac smartfónov s Androidom.

Krok BlackBerry môže byť pre pre mnohých verných zákazníkov značky ťažké prijať, ale mizivé predaje možno prinútili kanadského výrobcu zmeniť stratégiu. Šéf BlackBerry John Chen sa povedal, že sa prístrojom BlackBerry s Androidom sa nebráni, avšak musia byť dostatočne bezpečné.

iDnes.cz

Adam Novák

Súvisiace články

Ticketportal.sk