Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2015, 00:00

Takto vyzerá najlepšia škôlka na svete

Japonský architekt Takaharu Tezuka vám predstaví miesto, o ktorom snívajú všetky deti.

Predstavte si škôlku, kde vás nenútia spôsobne sedieť za stolom, kde môžete behať do sýtosti, liezť po stromoch a beztrestne sa špliechať s kamarátmi. Ak máte viac ako desať rokov, možno vám táto predstava až taká úžasná nepripadá. Ale pokiaľ máte tri až päť rokov, takéto miesto bude pre vás hotovou rajskou záhradou.

Japonský architekt Takaharu Tezulka sa rozhodol, že k projektu veľkej škôlky v Tokiu pristúpi revolučne. A dovolí deťom, aby skutočne zostali deťmi. Tvorí ju vlastne jedna veľká kruhová strecha, po ktorej sa môžu deti preháňať (vďaka čomu majú najlepšiu kondičku široko ďaleko). Je prerastená stromami, z ktorých sa nemusíte báť spadnúť. A pod ňou je sieť tried, ktoré sú veľmi variabilné. 

Pozrite si inšpiratívne a vtipné video nakrútené v rámci projektu TED. A dozviete sa napríklad aj to, prečo v tejto škôlke netreba posielať deti do kúta.

ČO JE TO TED

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju niekoľkominútovú reč. Následne sú ich vystúpenia bezplatne sprístupnené na TED.com. 

Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende alebo Gordon Brown.

Súvisiace články

Ticketportal.sk