Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2015, 17:49

Jednoduchosť v praxi. Telefón si vyberiete len podľa dizajnu

Americká spoločnosť Yezz bude predávať telefón, ktorý si vyberiete len podľa operačného systému. Špecifikácie aj dizajn bude totožný.

Yezz je mladá americká značka smartfónov, ktorá sa snaží presadiť po celom svete. Okrem domáceho trhu a Latinskej Ameriky sa teraz sústredí na expanziu do Európy. Potvrdili nám to zástupcovia značky v rámci akcie CES Unveiled v Las Vegas.

Na prvý pohľad je Yezz len ďalší z mnohých nových značiek, akých sa v poslednej dobe vyrojilo až neskutočne veľa.  Na pohľad druhý predsa len vie zaujať. Už napríklad tým, že napriek jednoduchým a konzervatívnym linkám telefóny pôsobia po vizuálnej stránke celkom sviežim dojmom. Podieľa sa na tom aj široká paleta farieb, v ktorých sú smartphony Yezz.

Hlavne však značka zaujme spôsobom, akým si u nej zákazník telefón volí. Vyberať tu možno totiž nielen podľa veľkosti telefónu, ale tiež podľa operačného systému. Yezz má dve hlavné modelové rady - Andy a Billy. Modely Andy sú vybavené Androidom, typy Billy potom Windows Phone. Špecialitou je ale to, že jednotlivé typy telefónov si s danými operačnými systémami si v podstate špecifikáciami zodpovedajú. Úplne do detailu to ale doviedol nový model 5S LTE.

Ten má v prevedeniach Billy (Windwos Phone) aj Andy (Android) nielen zhodnú výbavu, ale v podstate aj zhodný dizajn. Užívateľ si tak len vyberie, ktorý operačný systém mu sedí viac, s Androidom alebo Windows Phone. Dostane prakticky  rovnaký telefón.

Model 5S LTE je novinka, ktorá ešte len zamieri na trh. O beh systémov sa tu stará štvorjadro s taktom 1,2 GHz, grafika Adreno 306 alebo 1 GB RAM. Telefón má 8 GB vnútornej pamäte, päťpalcový HD IPS displej, 13 Mpx fotoaparát a ďalšiu pomerne bežnú výbavu. Ako prezrádza názov, nechýba LTE.

Yezz tvrdí, že podobným smerom chce ísť aj u ďalších modelov v budúcnosti.

iDnes.cz

Luděk Vokáč

Ticketportal.sk