Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2013, 07:32

Facebook zmenil nastavenia ochrany údajov pre tínedžerov

Mark Zuckerberg. Snímka: Reuters
Zdroj: Reuters
Sociálna sieť Facebook v stredu na svojom blogu oznámila, že odstránila významné obmedzenia pre tínežerov. Už zaregistrovaní používatelia vo veku 13-17 rokov môžu svoje príspevky zdieľať s celou komunitou Facebooku, nielen s priateľmi, resp. priateľmi svojich priateľov.

Ďalšou zmenou je, že noví dospievajúci používatelia budú mať na svojom profile štandarne nastavenú možnosť zdieľania príspevkov iba s priateľmi, čo si však budú môcť zmeniť. Vtedy sa im ale vo vyskakujúcom okne objaví nasledujúce varovanie: "Vedel si, že verejné príspevky môže vidieť každý, nielen osoby, ktoré poznáš?"

Ďalšie upozornenie sa bude týkať toho, že majiteľ profilu a všetci priatelia, ktorým svoj príspevok sprístupní, môžu dostať žiadosti o priateľstvo od osôb, ktoré osobne nepoznajú.

"Tínežeri patria medzi najchytrejších ľudí, ktorí používajú sociálne médiá. Chcú byť počuť - či už ide o občiansku angažovanosť alebo ich názor na filmy," uviedli na blogu prevádzkovatelia Facebooku.

Otvorením súkromia spoločnosť reaguje aj na boom konkurenčných sietí, ako je Twitter, ktoré pre mládež podobné obmedzenia nemajú.

Ticketportal.sk