Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2016, 18:00

Už je jasné, ako bude vyzerať najočakávanejší súper iPhonu

Samsung za pár týždňov predstaví očakávané špičkové modely Galaxy S7 a Galaxy S7 edge. Výbavu poznáme už dlhšie a teraz čerstvo už aj ich podobu.

Vo svete technológií známy Evan Blass opäť nesklamal. Na svojom twitterovom účte zverejnil tlačové obrázky pripravovaných top smartfónov značky Samsung, ktoré budú mať svetovú premiéru v predvečer veľtrhu MWC 21. februára.

Potvrdený nie je podľa iDnes.cz len vzhľad, ale aj fakt, že prevedenie edge bude väčšie ako základná S7. Základný model bude mať 5,1-palcový displej, prevedenie po stranách zaobleného modelu edge väčší 5,5-palcový displej.

Samsung sa tak rozhodol zmeniť stratégiu a model Galaxy S7 edge nahradí súčasné Galaxy S6 edge a tiež jeho zväčšený variant S6 edge+ s 5,7-palcovým displejom. Časom by sme sa mali dočkať ešte zväčšenej verzie plus základného modelu, pravdepodobne s 6-palcovým displejom.

Dizajn nadväzuje na súčasné modely Galaxy S6/S6 edge, ale rohy sú oblejšie. Pod displejom sa stále nachádza ústredné tlačidlo s čítačkou odtlačkov prstov a opäť nechýba dvojica senzorových tlačidiel.

Výbava pripravovaných Samsungov už je viacmenej verejným tajomstvom. Pre mnohých je dobrou správou, že nové modely budú opäť podporovať pamäťové karty. Plusom tiež iste bude zvýšená odolnosť, ktorú mal naposledy Samsung Galaxy S5.

Displeje oboch nových Samsungov budú mať už pre vrcholné smartfóny pomaly štandardné ultravysoké rozlíšenie QHD. Fotoaparát by mal byť "len" 12-megapixelový, avšak so svetelnosťou f/1,7.

Nové Samsungy budú používať buď procesory Snapdragon 820 od Qualcommu, alebo vlastné Exynos 8890. Ďalším očakávaným a vítaným vylepšením majú byť batérie s vysokou kapacitou.

Do predaja by sa nové špičkové Samsungy mali dostať 11. marca. Cena nebude určite nízka. Očakávať možno ceny okolo 650 eur a viac, prevedenie edge bude ešte drahšie.

Práve tento model Samsungu bude zrejme najočakávanejším a najsilnejším súperom novinky od firmy Apple, ktorá má byť predstavená až na jeseň.

 

 

Ticketportal.sk