Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2014, 12:46

Megaveľtrh CES skončil. Budúci ročník bude ešte lepší, odkazuje Las Vegas

Hlavným ťahákom boli v Las Vegas zaoblené obrazovky. Veľtrh má byť na budúci rok ešte veľkolepejší a väčší.

V Las Vegas v piatok o štvrtej miestneho času popoludní sa veľtrh CES oficiálne skončil. Podľa predbežných čísel od organizátora veľtrhu bol tohtoročný ročník znova rekorným. Výstavisko malo plochu 2 milióny štvorcových stôp (185,8-tisíca štvorcových metrov) , zúčastnilo sa ho 3200 vystavovateľov a asi 150-tisíc návštevníkov vrátane 35-tisíc návštevníkov zo zahraničia. Oficiálne čísla budú dostupné po dokončení nezávislého auditu.

A ďalší CES má byť ešte väčší. Sotva sa zavrelo výstavisko - CEA oznámila ďalší ročník CESu, ktorý má byť ešte výrazne väčší - výstavné plochy sa rozšíria o luxusné hotely Encore a Wynn. International CES 2015 sa bude konať v dňoch 6. až 9. januára 2015.

Najväčšiu pozornosť na veľtrhu jednoznačne vzbudili zaoblené obrazovky, a to hlavne kvôli rivalite LG a Samsungu. Prekvapením je, ako rýchlo a ako kvalitnými produktmi sa do hry o ultra HD televízory s prehnutým displejom zapojili čínske firmy ako Hisense alebo Haier. A dobrou správou pre potenciálnych zákazníkov je, že konkurencia razantne zráža ceny ultra HD panelov.

Najkrajší televízie (a najlepšie prezentované) malo v Las Vegas kórejské LG, ale cena cez milión českých korún (25-tisíc eur) za najlákavejší 77 " model k nadšeniu nevyzýva. Namiesto toho si zaslúžia oceniť drzosť, s akou televízory Vizio kazia konkurentom ceny. V Kalifornii založená firma predstavila celý rad Ultra HD televízorov s cenami od 999 do 2599 dolárov, čo je rádovo mene,j ako ceny konkurenčných zaoblených televízorov.

Aj najmenší model, ktorý ponúkne najjemnejší obraz, ponúka okrem iného funkciu lokálneho stmavovanie podsvietenia pre dosiahnutie lepšieho kontrastu a čiernejšie čiernej farby v tmavých scénach.

Otakar Schön, iHNed.cz

Snímky: Reuters/Archív

Ticketportal.sk