Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2015, 12:12

Apple hodinky nebudú najdrahšie. Čínsky výrobca pýta ešte viac

Ak sa vám zdajú top smartfóny drahé, tak si výrobcovia našli niečo lepšie. Inteligentné hodinky budú ešte drahšie.

Huawei je ďalším z mnohých výrobcov smartfónov, ktorí neodolali inteligentným hodinkám, a chystá vlastné. Zarážajúca je však predbežná cena, ktorá má atakovať hranicu tisíc dolárov.

Ak by sa tieto dohady potvrdili, išlo by o jasne najdrahšie hodinky s Androidom. Dokonca by v mnohých ohľadoch predbehli aj Apple Watch. Okrem ich zlatej verzie. Ich základná cena je 400 eur. Následne drahšia verzia stojí 650 eur.


 Prečítajte si viac o pripravovaných Apple hodinkách


Na rozdiel od väčšiny doteraz uvedených hodiniek konkurencie, vyzerajú tie od Huaweiu už na prvý pohľad ako klasické hodinky. 

Ich 42mm púzdro s hrúbkou 11,3 mm je z ušľachtilej nerezovej ocele a chrómové prevedenie doplní čierna a pozlátená varianta. Práve tá bude kvôli pridaniu 24 karátového zlata najdrahšia. Avšak nie je zrejmé, či práve táto verzia bude mať cenovku tisíc dolárov alebo omnoho vyššiu. 

V tejto verzii sa okrem zlata použije aj kožený remienok z krokodílej kože.

Z hľadiska hardvéru je to prvotriedny produkt s vynikajúcou obrazovkou či procesorom. Displej je dokonalým kruhom a chráni ho zafírové sklo, ktoré je použité oproti konkurencii vôbec po prvýkrát.  

Rovnaký typ skla dostanú tiež oceľové a zlaté hodinky Apple.

Podľa prvých ohlasov budia hodinky Huawei na ruke veľmi dobrý dojem. Avšak otázkou je, či bude rozdiel v spracovaní hodiniek oproti konkurencii skutočne taký, aby bola násobne vyššia cena, o ktorej sa špekuluje, oprávnená.

Po stránke výbavy sú na tom napríklad Moto 360 od Motoroly obdobne a majú cenovku 250 dolárov. Kedy prezradí výrobca ďalšie informácie o hodinkách, nie je známe. 

iDnes.cz

Radek Mikudík

Snímky: Huawei, Reuters

Ticketportal.sk