Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2015, 00:00

Takto zvýšite kapacitu svojho mozgu, radí psychologička

Stačí, ak sa naučíte meniť vnímanie slova „teraz“ na „zatiaľ“. A budete problémy vnímať ako výzvu.

Americká psychologička Carol Dweck sa roky venuje skúmaniu potenciálu nášho mozgu. A verí, že existuje spôsob, ako ho naštartovať. Ukazuje to na príklade toho, ako deti riešia problém, ktorý je pre ne priťažký. Či si povedia, že jednoducho nie sú dosť inteligentné či bystré, aby ho vyriešili, alebo ho len zatiaľ (!) nevyriešili. 

Pokiaľ dokážeme „zamerať myseľ na rozvoj“, zvládneme podľa nej čokoľvek. Podobne ako dlhodobo podceňované indiánske deti, ktoré v USA vďaka tejto metóde prekonali aj „deti Microsoftu“. Pozrite si inšpiratívne video nakrútené v rámci projektu TED.

ČO JE TO TED

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju niekoľkominútovú reč. Následne sú ich vystúpenia bezplatne sprístupnené na TED.com.

Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende alebo Gordon Brown.

Pozrite si aj video o tom, ako sa môže z turizmu stať liek na terorizmus.

Súvisiace články

Ticketportal.sk