Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2015, 00:00

Stop nelegálnemu sťahovaniu hudby. Zadarmo vám ju dá Google

Celé dva mesiace môžu nový užívatelia skúšať Google Music. Americký gigant chce predĺženou bezplatnou dobou útočiť na Spotify a Tidal.

Neobmedzený prístup k miliónom skladieb: od obľúbených interpretov známych z hudobných televízií či populárnych rádií až po kapely, po ktorých ani pes neštekne. Hudobné streamovacie služby vám poskytujú prístup k takmer neobmedzenému množstvu hudby.

Čo vlastne hudobná streamovacia služba je? Či už budete využívať Tidal, Spotify, Google Music alebo Deezer, tak všetky majú spoločné jedno. Za mesačný paušál sa dostanete k miliónom skladieb, ktoré môžete voľne počúvať. Je jedno koľko, kde alebo s kým. Vždy zaplatíte len raz mesačne a to určenú sumu.


Prečítajte si aj: Revolúcia v počúvaní hudby. Kto vyhrá v súboji Tidal vs. Spotify?


Snímka: cultofandroid.com

Nebol ideálnejší čas

Ak ste doteraz otáľali s vyskúšaním takejto služby, tak práve prišiel správny čas. Google Music vám totiž umožní prístup k hudbe bez reklám či iných obmedzení a to až na dva mesiac zadarmo.

Ak sa službu rozhodnete využívať aj naďalej, tak už len za mesačný poplatok 5,49 eura. Streamovacia služba od amerického gigantu je tak najlacnejšou na našom trhu. Priekopník a najväčší hráč na trhu - Spotify, si za mesiac účtuje 5,99 eura. Rovnako si pýta aj Tidal za základnú verziu. Za prémiové konto, ktoré umožňuje počúvať hudbu v bezkonkurenčne najkvalitnejšom formáte FLAC, zaplatíte 11,99 eura.

Viac sme sa venovali téme hudobných streamovacích služieb v tomto článku, kde sme porovnávali Spotify a Tidal. Ak sa zaujímate o legálne a relatívne lacné počúvanie hudby, tak vám zodpovie väčšinu otázok.

Ticketportal.sk