Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2014, 16:14

Las Vegas ukazuje budúcnosť. Autá budú ovládať počítače a v práci vás zastúpi robot

Pozrite si videá z výstavy CES 2014 v Las Vegas.

Najväčšia výstava spotrebnej elektroniky CES 2014 pokračuje ďalším dňom a predstavovaním technologických noviniek.

Hviezdy svetového kalibru
Lamborghini Veneno Roadster s audiosystémom od spoločnosti Monster odobril aj Swizz Beat. Videli sme zaujímavý doplnok pre video telefonovanie iTOi, ktorý umožní, aby ste sa pozerali druhému človeku priamo do očí, ale aj neskutočnú silu nového mobilného procesora Tegra K1. Vo videu uvidíte aj porovnanie grafiky na tomto čipe a štandardných možnostiach v súčasných mobiloch.

Supertablet a „vaše bezdrôtové druhé ja“
Pozrite sa na Pro tablet od spoločnosti Samsung, ktorý má vynikajúci displej, výborný výpočtový výkon a navyše aj nové grafické prostredie Androidu. Na výstave nás rovnako prekvapil diaľkovo ovládaný robot, ktorý má sústavu kamier a dovolí, aby ste sa po byte alebo kanceláriách pohybovali a komunikovali aj keď ste tisíce kilometrov mimo daného miesta. Nvidia vo svojom stánku navyše ukazovala, že to s automobilovým priemyslom myslí vážne. Svoje čipy už napríklad má v Audi.

Ako sme sa takmer nedostali do Las Vegas
Možno ste zachytili, že Spojené štáty mali v posledných dňoch problémy s leteckou dopravou kvôli snehovým prehánkam. Na túto situáciu sme doplatili na ceste aj my. Už na letisku v Chicagu sme s lietadlom nedobrzdili a vleteli do záveja, odkiaľ nás museli po dvoch hodinách vytiahnuť. Naše lety boli zrušené a zázrakom sme sa dostali aspoň následujúci deň do Los Angeles. A práve odtiaľ pochádza posledné bonusové video.

Cestu redaktora hradila spoločnosť Telefónica O2 Slovakia.

Ticketportal.sk