Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2014, 09:08

Najlepší cloud pre vás alebo malú firmu

V HN sme vybrali päť najlepších cloudových služieb, ktoré využijete aj v malej firme.

Máte Gmail alebo používate Office 365? Vitajte vo svete cloudu.V HN sme vybrali päť najlepších cloudových služieb, ktoré využijete len pre seba alebo aj v malej firme. Ak ale hľadáte skutočný svet cloudu, vykúšajte profesionálne riešenia, ktoré vám dokážu prebrať celú IT infraštruktúru vo firme. 

Dropbox

Jedno z najpopulárnejších riešení, ktoré je rýchle, jednoduché a dôveruje mu 300 miliónov ľudí. Dropbox má okrem služby pre jednotlivcov pripravený celý systém pre biznis. V základe ako jednotlivec dostanete zadarmo len 2 GB, ktoré si ale viete zadarmo rozširovať.

Ak chcete riešenie pre firmy, máte neobmedzený priestor, 256bitové šifrovanie a úplnú zálohu všetkého, čo na server nahráte. A pokiaľ súbor zmažete, dostanete sa k nemu aj po rokoch. Službu si dokážete vyskúšať zadarmo, inak v programe pre biznis platíte 15 dolárov za každého používateľa. Minimálne ich však musí byť päť. 

 

Cena a program

2 GB / zadarmo 

100 GB / 10 dolárov mesačne

Neobmedzene / 15 dolárov mesačne za používateľa 

Google Drive

Práve týmto cloudom disponujete, pokiaľ využívate Gmail. Zadarmo máte 15 GB a ak túžite po väčšom priestore, dostanete 100 GB za dva doláre mesačne či dokonca až takmer nezaplniteľných 30 TB za 300 dolárov mesačne.

Rovnako Google má pripravený plán pre biznis používateľov, kde ponúka neobmedzený priestor. K dátam sa dostanete odkiaľkoľvek, k dispozícií je množstvo aplikácií a napríklad aj vlastný kancelársky balík v Cloude. 

 

Cena a program

Zadarmo / 15 GB 

2 doláre / 100 GB

OneDrive

Cloud, ktorý už stihol prejsť zmenou názvu, sa predtým volal SkyDrive a spravuje ho Microsoft. Rovnako ako Google ponúka 15 GB zadarmo a množstvo ďalších možností.

Výhodou je pokročilá správa dokumentov či veľmi dobrý online mail od Outlooku. Biznis riešenie si zakúpite už s cenovkou jedno euro za jeden TB. Skúšať, čo cloud vo firme dokáže, môžete ako na Dropboxe aj zadarmo. 

 

Cena a program

Zadarmo / 15 GB

2 eurá mesačne / 100 GB 

Biznis program za 1 euro / 1 TB

SpiderOak

Táto služba dostala minulý týždeň obrovskú reklamu. Vďaka pokročilej bezpečnosti ju odporúča aj sám bývalý špión NSA, Edward Snowden. Podľa jeho slov má jedno z najlepších bezpečnostných politík vďaka pokročilému šifrovaniu.

Zadarmo tu dostanete 2 GB balík, podobne ako na DropBoxe, no SpiderOak je pripravený aj pre malé firmy. Štandardne ponúka zálohy aj vymazaných dokumentov či neobmedzený priestor. Cena sa však pohybuje na vyššej úrovni. Od ôsmych dolárov pre jedného až po tisícové sadzby.  

 

Cena a program

Zadarmo / 2 GB

10 dolárov mesačne / 100 GB 

Biznis 8 dolárov / 100 GB

Box

Toto je rekordér, ktorý staval na číslach. Zadarmo v minulosti núkal 50 GB, dnes už len 10 GB. V základom programe vás navyše obmedzuje aj maximálna veľkosť súborov, ktorá nesmie presiahnuť 250 MB. Teda dlhšie video alebo väčšie súbory na Box nedostante. Aspoň nie zadarmo. V biznis programe si však už užívate neobmedzený priestor a porkočilé možnosti. Samozrejmosťou ako pri všetkých ostatných sú aplikácie v mobilných telefónoch, prístupnosť z tabletu a počítača. 

 

Cena a program

Zadarmo / 10 GB

5 dolárov / 100 GB

Biznis 15 dolárov za používateľa / neobmedzene 

 

Ticketportal.sk